Advert
Advert
Advert

Tatvanlı muhtarlara büro yapıldı

Bitlis'in Tatvan ilçesinde yer sıkıntısı yaşayan 4 merkez mahalle muhtarına, belediye tarafından prefabrik ofis yapıldı.

Tatvanlı muhtarlara büro yapıldı
Tatvanlı muhtarlara büro yapıldı

Geçen yıl taksi ve minibüs duraklarına büro yapan Tatvan Belediyesi, bu kez de talepte bulunan 4 mahallede muhtarlık ofisi kurdu.

Tatvan'da yer sıkıntısı yaşayan merkez Sahil, Kale, Tuğ ve Esentepe mahalle muhtarlarına, belediye tarafından prefabrik ofis yapıldı. Yapımı tamamlanan bürolar muhtarlara teslim edildi.

Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Şu ana kadar talepte bulunan Sahil, Kale, Tuğ ve Esentepe mahalle muhtarlarımıza yeni bürolarını teslim ettik. Diğer muhtarlardan talep gelmesi halinde onlara da muhtarlık bürosu temin edeceğiz.” dedi.

 Muhtarlıkların belediyelerle aynı amaca hizmet ettiklerini belirten Başkan Aksoy, “Muhtarlarımız mahallelerimizin seçilmişleri. Tıpkı belediyeler gibi onlar da hizmet noktalarından bir tanesi. Mahalle halkının ilk uğradığı yer. Muhtarlarımızın daha rahat imkânlarda çalışması ve vatandaşlara olan hizmetlerini kolaylaştırmak adına böyle bir çalışmayı öngördük. Daha evvel sorunlarını dinlediğimiz muhtarlara, bugün de onların en önemli ihtiyaçlarından olan muhtarlık ofisleri yaptık.” diye konuştu. (Şükrü Tontaş - İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı