Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Tatvan'da "TEOG İzleme Komisyonu" kuruldu

Tatvan'da "TEOG İzleme Komisyonu" kuruldu

Bitlis'in Tatvan ilçesinde öğrencilerin durumlarını takip etmek ve eğitimdeki başarılarını arttırmak amacıyla TEOG İzleme Komisyonu kuruldu.

Giriş Tarihi: 18 Ekim 2015 Pazar 20:08
Tatvan'da

Tatvan’da öğrencilerin durumlarını takip etmek ve eğitimdeki başarılarını arttırmak amacıyla Tatvan Kaymakamlığı Başkanlığındaki Proje Koordinasyon Merkezi’nin hazırlamış olduğu proje kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ‘TEOG İzleme Komisyonu’ kuruldu.

Her branştan bir eğitimcinin yer aldığı komisyon, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçede açılan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının amacına ulaşmasına katkı sunmayı amaçlıyor. Komisyon ayrıca yıl boyunca, açılan kurslarda yer alan öğrencilere gerekli kaynakların temin edilmesi, öğretmenler arasında bilgi ve deneyimin aktarılması noktasında köprü vazifesi yapacak.

Oluşturulan komisyon ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, komisyonun kuruluş amacı doğrultusunda oluşturulan bütçe ile öğrenciler için gerekli her türlü eğim materyalleri, kaynak ve dokümanlar temin edilerek öğrencilerin bundan istifade etmesi sağlanacağını kaydetti.

Erkan, Kaymakamlık olarak projeye her türlü desteği sunacaklarını belirterek şöyle konuştu: “Kaymakamlık olarak bizde projeye destek sunma noktasında elimizden geleni yapacağız. Bu anlamda ben gerek komisyonda görev alan öğretmenlerimize ve gerekse idarecilerimiz ve milli eğitim ekibine bu konuda inanıp, güveniyorum. Ayrıca öğrencilerimizin de bu çabaların karşılığı kat kat vereceğine inanıyorum. İnşallah komisyonumuzun başarılı çalışması sayesinde gerek öğrencilerimizin ve gerekse ilçemizin eğitim alanındaki başarısına katkı sunulmuş olacaktır.” dedi.

Öte yandan, oluşturulan komisyon ilk toplantısı İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Yüzer Başkanlığında, TEOG Kurslarında görev alacak olan öğretmenlerle yaptı.  (Şükrü Tontaş-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Karaköprü'de yeni yollar açılıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com