Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Tatvan'da öğrencilere 'Güvenli İnternet Kullanımı' eğitimi verildi

Tatvan'da öğrencilere 'Güvenli İnternet Kullanımı' eğitimi verildi

Bitlis'in Tatvan ilçesinde internetin bilinçli kullanımı için öğrencilere yönelik 'Güvenli İnternet Kullanımı' eğitimi verildi.

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2015 Pazartesi 11:04
Tatvan'da öğrencilere 'Güvenli İnternet Kullanımı' eğitimi verildi

Tatvan’da gençlerin interneti güvenli ve bilinçli kullanması ve sanal âlemde karşılaşabilecekleri tehlikelerin farkına varması amacıyla öğrencilere yönelik ‘Güvenli İnternet Kullanımı’ eğitimi verildi.

Selahattin Eyyubi Ortaokulu konferans salonunda düzenlenen programda, alanında uzman eğitimciler tarafından güvenli internet kullanımı konusunda bilgiler verilerek, güvenli ve bilinçli internet kullanımı için yapılması gerekenler ile internette karşılaşılabilecek tehlikeler anlatıldı.

Düzenlenen eğitimin açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Yüzer, eğitimin önemine vurgu yaparak, hayatın her alanında yer alan internetin bilinçli kullanılmaması durumunda istenmeyen sonuçlar doğurabileceğine dikkat çekti.

Yüzer, güvenli internet kullanımının son derece önemli olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: “İnternet kullanımı artık hayatımızın her aşamasında var olan bir olgu haline gelmiştir. Bu anlamda güvenli internet kullanımı günümüzde çok büyük önem arz ediyor. Bu yüzdende özellikle öğrencilerimizin bu konuya dikkat etmesi ve bilinçlenmesi son derece önemlidir. Ben bu vesile ile öğrencilerimize böyle bir eğitim imkânı sunan kurumlarımıza ve bu projede aktif görev alan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardında uzmanlar tarafından ‘Güvenli İnternet Kullanımı’ üzerine sunumlar gerçekleştirildi.  (Şükrü Tontaş-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com