Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Magazin Tatlıses'e Suikast Emri PKK'dan!

Tatlıses'e Suikast Emri PKK'dan!

Şarkıcı İbrahim Tatlıses'e suikast düzenlenmesi ile ilgili 12 sanıklı iddianame kabul edildi. Savcının tespitlerine göre suikast talimatını terör örgütü PKK verdi.

Giriş Tarihi: 3 Kasım 2011 Perşembe 20:07
Tatlıses'e Suikast Emri PKK'dan!
Mart ayında uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan İbrahim Tatlıses'e yönelik bu saldırıyla ilgili soruşturma tamamlandı. 58 sayfalık iddianamede Tatlıses ile birlikte saldırıda yaralanan Buket Çakıcı ve şoförü Ahmet Taşçı da müşteki olarak yer aldı. Abdullah Uçmak, Ersin Altun, Nazife Erdemir, Murat Alagöz, Yunus Ayık, Ruhşen Mahmutoğlu, Bülent Altun, Abdulvahap İş, Nihat Şimşek tutuklu, Cengiz Güney, Emin Birdal ve Coşkun Yıldız ise tutuksuz sanık olarak bulunuyor.

9'u tutuklu 12 sanık hakkında TCK 302. maddede düzenlenen 'devletin topraklarının tamamını veya bir kısmını yabancı bir devletin egemenliği altına koymak, devletin birliğini bozmak, devletin egemenliği altında bulunan topraklardan bir kısmını devlet idaresinden ayırmak' suçlamasının yanı sıra 'adam öldürmeye tam teşebbüs, örgüt kurmak ve yönetmek, terör örgütüne üye olmak, ateşli silahlar kanununa muhalefet ve patlayıcı madde bulundurmak' suçlarından da cezalandırılmaları talep edildi.

İddianameye göre, saldırının terör örgütü PKK'nın talimatıyla gerçekleştirildiği belirtildi. Örgüt liderinin Abdullah Uçmak olduğu belirtilen iddianamede Uçmak ile birlikte Ersin Altun, Yunus Ayık, Murat Alagöz, Cengiz Alagöz, Nazife Erdemir ve Ruhşen Mahmutoğlu hakkında 302. maddeden cezalandırılmaları istendi. Bu sanıklara bir kez ağırlaştırılmış müebbet hapis yanı sıra çeşitli oranlarda ceza verilmesi talep edildi. Uçmak'ın ağırlaştırılmış müebbet hapis dışında, "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, İbrahim Tatlıses'e yönelik olarak nitelikli adam öldürmeye teşebbüs, Buket Çakıcı ve Ahmet Taşçı'ya yönelik kasten adam öldürmeye teşebbüs, patlayıcı madde bulundurmak ve tehdit" suçlarından 64 yıla kadar hapisle cezalandırılması da istendi. 5 sanık için ise terör örgütü üyeliğinden ceza verilmesi talep edildi.

İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianameyi mahkemenin incelemesi için 15 gün süresi bulunuyor.

Tatlıses, 14 Mart 2011 tarihinde Maslak'ta uğradığı saldırıda başından aldığı kurşunla ağır yaralanmıştı. Tatlıses ile birlikte basın danışmanı Buket Çakıcı da yaralanmıştı. Tatlıses'in tedavisi hala sürüyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com