Advert
Advert
Advert

Tatlıses milletvekili adaylığını açıkladı

Tatlıses milletvekili adaylığını açıkladı
Tatlıses milletvekili adaylığını açıkladı

30 bin kişilik GAP Arena Stadyumu'nda düzenlenen Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yıldönümü kutlamalarında ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses konser verdi. Konserine başlamadan önce sahayı dolaşan ünlü şarkıcı, tribünlerde oturan hayranlarını selamladıktan sonra sahneye çıktı. Şanlıurfa ve Şanlıurfalılara olan özlemini dile getiren Tatlıses, seslendirdiği şarkılarla hemşehrilerini eğlendirdi. Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Taci Kurul, Belediye Başkanı Ahmet Eşref
Fakıbaba'nın de izlediği konserde bir ara şarkılarına ara veren sanatçı, yapılacak ilk genel seçimde milletvekili adayı olacağını açıkladı. Sahneden Şanlıurfalı hemşehrilerine seslenen Tatlses, "Urfalı İbo'yu milletvekili olarak göreceksiniz. Ölüm çıksın ki kesinlikle olacak. Size namus sözü veriyorum. Ben bu saatten sonra şarkıcılık yapmayacağım, bundan sonra size hizmet edeceğim" dedi.

 


Bir gazetecinin "Hangi partiden aday olacaksınız?" sorusuna Tatlıses, "Urfalıların çoğunlukta olduğu İstanbul 3. bölgeden aday olursam partiden olacağım. Parti adını şimdi açıklamam doğru olmaz. İstanbul'dan aday olursam partiden, Şanlıurfa'dan olursa bağımsız aday olacağım" yanıtını verdi.

 


Konuşmasının ardından konserine devam eden İbrahim Tatlıses, sahneden inerek tribünlerin önünde şarkılarını seslendirdi. Tatlıses peşinden kimsenin gelmesini istememesine rağmen hayranları stadyumun içerisinde etrafından ayrılmadı. İbrahim Tatlıses, etrafında izdihama yol açan hayranlarına zaman zaman tepki gösterdi. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan ünlü şarkıcı, Türkçe ve Kürtçe şarkılar seslendirdi.


Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, ünlü sanatçıya babası, annesi ve kendisinin yer aldığı yağlı boya tablo hediye etti.

 


İbrahim Tatlıses, 2007 yılında İstanbul'da Genç Parti'den milletvekili adayı olmuş, partisinin baraj altında kalmasıyla Meclis'e girememişti.

 


FERHAT ÖZER-MUSTAFA DEMİRCİ-İHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması