Advert
Advert
Advert

TAŞKIRAN AİLESİ YENİ EVLERİNE KAVUŞTU

Van’da yaşanan deprem sonrası Şanlıurfa’ya gelen ailelere barınacakları evler tahsis edilmeye devam ediliyor. Bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinasyonuyla 18 aile 18 okulun desteğiyle ev tahsis edilmeye devem ediliyor.

TAŞKIRAN AİLESİ YENİ EVLERİNE KAVUŞTU
TAŞKIRAN AİLESİ YENİ EVLERİNE KAVUŞTU


Ziyaettin Akbulut İlköğretim Okulu, öğrencileri, velileri ve hayırseverlerin desteği ile evleri sıfır eşyalarla dayayıp döşeyerek Van’dan gelen ailelere Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin katılımıyla teslim edildi.Esentepe Mahallesinde 6 kişilik Taşkıran ailesi için kiralanan evin anahtar teslimine Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin, Ziyaettin Akbulut İlköğretim Okulu Müdürü Muzaffer Karadağ, Okul Aile Birliği Başkanı Ercan Aksoy, Öğretmenlere ve velilere katıldı.

Evin anahtarını Hıdır Taşkıran’ a teslim eden Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin burada yaptığı konuşmada “ öncelikle Ziyaettin Akbulut İlköğretim Okulu müdürümüze Okul Aile Birliği Başkanımıza, Öğretmenlerimize ve hayırsever velilerimize gerçekten en kalbi duygularımla teşekkür etmek istiyorum. Van’dan İlimize intikal eden depremzedelerimizin üzüntülerine bir namzede olsun böylesi bir ortamı hazırlayarak onlara ev Sıcaklığını hissettiren ve şu güzelliği yaşattığı için ne kadar teşekkür etsek azdır diye düşünüyorum. İnşallah ağız tadı ile burada oturursunuz. Ben bu evin anahtarını Aile reisi olan Hıdır Taşkıran teslim ediyorum dedi.

Daha sonra depremzede taşkıran ailesi birlikte Ziyaettin Akbulut İlköğretim Okulunca kiralanan yeni evi gezen Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin “Taşkıran ailesinin bir ihtiyacı olup olmadığını sordu.Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin Taşkıran Ailesinin tüm ihtiyaçları Ziyaettin Akbulut İlköğretim Okulunca karşılanacaktır talimatını Okul Müdürü Muzaffer Karadağ’ a iletti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!