Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Taşeronun İş Çilesi

Taşeronun İş Çilesi

Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesinin temizlik firmasının el değiştirmesinden dolayı; zor duruma düşen taşeron işçileri yeni bir çıkmaz ile karşı karşıya kaldılar.

Giriş Tarihi: 31 Ocak 2014 Cuma 18:56
Taşeronun İş Çilesi

Yılardı çocuk Hastalıkları Hastanesinde asgari ücret karşılığında çalışan birçok işçinin işine son verileceği iddia ediliyor.

Temizlik ihalesini alan yeni firma Aygüneş firmasının işçilere hiçbir açıklama yapmazken; işçiler Hastane  idaresinin kendilerine sahip çıkmalarını istediler.

Konuyla ilgili görüşlerini Gazetemize açıklayan Taşeron işçileri şunları söylediler “Her firma değişikliği olduğu zaman firmalar bizim üzerimizden pazarlık yapıyor. Hiçbir Sosyal Güvencemiz yok. İş alan firma yetkilileri veya Hastane idaresi istediği zaman bizi çıkarabiliyor.

Bizler zaten zor geçinen insanlarız; asgari ücret karşılığında çalışıp, nafakamızı sağlamaya çalışıyoruz.

Kulağımıza çok çirkin şeyler geliyor.  Yaklaşık 20 civarından arkadaşımızı işten çıkarıp, yerimize yeni elaman alacaklar diye iddialar günlerdir ortalıktan dolanıyor.

Hatta bazı pazarlamacıların para karşılığı işçi alımı yapacağı söyleniyor. Tabi bu bir iddia bizleri ürkütüyor ve üzüyor

İşimizi kayıp etmek istemiyoruz. Hastaneler Birliği Genel Sekreterinin bu konuya el atmasını istiyoruz, bekliyoruz ” diye görüşlerini iddia getirdiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Bugün havalar nasıl olacak? yağış var mı? işte detaylar...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com