Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem TAŞERON İŞÇİLERE SENDİKAL HAKLAR

TAŞERON İŞÇİLERE SENDİKAL HAKLAR

Şanlıurfa`ya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik Kamu Şirket Personelleri Sandikal haklarını yapılandırdıklarını belirti.

Giriş Tarihi: 22 Aralık 2011 Perşembe 11:29
TAŞERON İŞÇİLERE SENDİKAL HAKLAR

Kamu Şirket Personelleri Derneği KAŞİP Genel Başkanı Hakan AYDIN, Başkan Yard. Ahmet KALKAN ve üyeleri Şahin GÜMÜŞÇÜ ile Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odasının hazırlamış olduğu toplantıda Çalışma Bakanı Sayın Faruk ÇELİK ile görüşme yaptıklarını görüşmede Bakan Çelik'in Kamu Şirket Personelleri Sandikal haklarını yapılandırdıklarını söyledi.

Kamu Şirket Personelleri derneği adına açıklama yapan dernek başkanı N.Hakan AYDIN; " Hastanelerde ve diğer Kurumlarda çalışan taşeron işçisinin yaşadığı sıkıntılarımızı çözüm yollarını ve bakanlıkça yapılan çalışmaların içeriğinde nelerin olduğunu biz kamu şirket personellerinin de bu çalışmaların içerisinde olması gerektiğini özellikle maaşların arttırılması ve zamanında ödenmesi, kıdem tazminatı, sendikal haklar, yıllık izinler, iş güvencesi, kurum içerisinde statü verilmesi ve sosyal haklar konusunda çözüm bulunmasını ve somut adımların atılmasını talep ederek sorunların 2012 yılına kadar ivedilikle çözüme kavuşturulmasını istedikleri, Bakan Sayın Faruk Çelik ise bizlere 'Maaşların yapılandırılması, ek mesai ücretlerin verilmesi, kıdem tazminatlarınız,yıllık izinleriniz, iş güvenceniz ve en önemlisi sendikal haklarınızın verilmesi, örgütlenme özgürlüğü bulunmaktadır. Türkiye`deki bütün taşeron işçi kardeşlerimize önerim ivvedilikle örgütlenmenizdir.' " dediğini aktardı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com