Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Taşeron işçiler eylemi; İhaleler kabusumuz oldu

Taşeron işçiler eylemi; İhaleler kabusumuz oldu

Merkezi Şanlıurfa'da bulunan Kamu Şirket Personelleri Derneği (KAŞİP) üyeleri Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin bahçesinde toplanarak basın açıklaması yaptılar.

Giriş Tarihi: 30 Mayıs 2012 Çarşamba 16:13
Taşeron işçiler eylemi; İhaleler kabusumuz oldu
Yapılan basın açıklamasında KAŞİP genel başkanı Nasrettin Hakan Aydın, ''İşçi ve emekçi ulusun en değerli üretkenidir. Dini, dili, rengi, ırkı, mezhebi, kökeni siyasi bakışı, kimliği ve görüşü tartışılamaz. Ne ürettiğine ve ne kazandığına bakılır. Alın terinin karşılığını alıyor mu almıyor mu ona bakılır. Dün saat 15:30'da 2 bilgi işlem personelleri hasta  yakınları tarafından darp edildi.İşini severek yapan topluma hizmet ülke ekonomisine kazanç sağlayan insanlara toplumun vefası bu mu olmalıdır'' dedi. Aydın, '' Hastalarınızı evinizde iyileştirebiliyorsanız hastaneye getirmeyin. Hastaneye getiriyorsanız orada size canla başla hizmet veren temizlik personelinden doktora herkese yardımcı olmalısınız. Bizler sahipsiz hastayı sırtında bile taşıma anlayışına sahibiz. Hem hastanızı iyileştirmek hem personeli darp etmek mantıklı bir olgu değildir. Şiddet çözüm değil çözümsüzlüktür. Sadece sağlık alanında değil, her alanda şiddeti nefretle kınıyorum'' dedi. Aydın ayrıca kurumlarda yapılan ihalelere değinerek şunları belirtti, '' Bilindiği üzere kurumlarda ihale süreçleri taşeron işçiler açısından kabus günleridir. Biz bu kabusu yaşamaktan bıktık. Eylem yapmaktan bıktık. Bir işçi işinden olmasın diye  yüzlerce insanı rahatsız etmek ve birilerine gitmek hiç hoşumuza gitmiyor. Kurum amirlerimiz de bu süreçlerde bizi korumak adına girmedik şekil bırakmıyorlar. Kadrolaştırma kamu şirket personellerinin iş hayatını düzenlemek adına çözüm noktasıdır. Taşeron İşçiye kadro yok diyen ekonomist önümüzdeki seçimlerde demiryollarında makinist bile olamaz. Statü hakkımızı, Kadro hakkımızı, İş güvencesi hakkımızı istiyoruz alacağız. Kamu Şirket Personelinin mevcut hak mahrumiyetleri devam ederken, tercih sandıkları önümüze gelirse sizde kusura bakmayın vermediğinizi alamazsınız. Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan ihalede 147 kişi işten çıkarılacakken, sayının 30'un altında düşmesi güzel bir gelişme bunun için yeni ihaleyi kazanan Şirkete teşekkür ediyorum. Ama hedefimiz hiçbir işçinin dışarıdan kalmamasıdır'' dedi. Kamu Şirket Personellerinin üyeleri daha sonra olaysız bir şekilde dağılarak işlerine geri döndüler.
Abdullah Toprak / Urfahabermerkezi.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akılcı İlaç Kullanımı Semineri

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com