Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Taşeron işçiler AK Partinin oyuncağı haline geldi

Taşeron işçiler AK Partinin oyuncağı haline geldi

Cumhuriyet Halk Partisi Karaköprü İlçe Başkanı Murat Yazar, gündemin en önemli konuları arasında yer alan taşeron işçilerin kadroya alınması konusunun AK Parti’nin oyuncağı haline geldiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 22 Nisan 2016 Cuma 10:20
Taşeron işçiler AK Partinin oyuncağı haline geldi

CHP Karaköprü İlçe Başkanı Murat Yazar, hükumetin taşeron işçilere kadro müjdesiyle ilgili açıklamada bulundu. Taşeronun adının özel sözleşmeli personel olarak değiştirildiğini gördüklerini vurgulayan Yazar, kadro işinin aldatmaca olduğunu, kadro diye bir şeyin söz konusu olmadığını sözleşmeli kademe usulü çalıştırılacaklarını fiyat konusunda herhangi bir değişiklik olmayacağını söyledi.

Yazar, “Kurum istediği anda istediği kişinin tek taraflı sözleşmesini feshedebilir çünkü sendikal hakları yoktur” diyerek, açıklamasında şunları ifade etti;

“Bunların sağlıklı çalışacaklarına kesinlikle ve kesinlikle inanmamaktayız. Niye sözleşmeler 5 yıl değil 3 yıl yapılıyor? Çünkü önümüzdeki seçimin yatırımı içindir. Oy verirseniz sözleşmeniz olur oy vermezseniz sözleşmeniz olmaz mantığıyla hareket eden bir Hükümet var. Burada yapılması gereken tek bir şey vardır, kayıtsız şartsız herkese direk kadro sözleşmesi verilmesi gerekirken, adeta insanların gururu ve şerefiyle oynanmaktadır. Bu yapılanların taşeron işçilere yönelik doğru olmadığını, tek kalemde kadro verilmesi, özlük haklarının düzeltilmesi gerekmektedir yoksa bu çalışan emekli insanlarımız siyasilerin oyuncağı haline gelecektir.”

Taşeron işçilerin sınavla kadroya alınacağına da değinen Yazar, “Sınav yapılacağı konusunda haksız bir uygulama olduğunu, sınavı kazanmayan emekçilerimiz ne taşeronda nede devlette iş bulamayacaklarını ve resmen bunların işsizlikle baş başa bırakılacağının bir göstergesidir. Derhal bu sınavın iptal edilip yerine tüm taşeron işçilerin kadroya alınması gerekmektedir. Sınav olması halinde dahil AKP’liler tarafından bir sürü oyun ve menfaat ilişkilerine girilecektir. 

“Taşeron firmalar da mağdur olacak”

Hükümetin taşeron işçilerin kadroya alınması durumunda ülkemizde bulunan yüzlerce firmanın da mağdur olacağını da dile getiren Yazar, “

Onların durumlarının ne olacağı da belli değil. Bu firmaların hepsi bankalara kredi borçları vardır. Bunların mağduriyetini kim karşılayacak” dedi.

www.balikligol.com 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Birecik’te Toz Esrar Yaklanadı: 2 kişi tutuklandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com