Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Taşaltun Harran Üniversitesinde Rektör Olmak için Başvurdu

Taşaltun Harran Üniversitesinde Rektör Olmak için Başvurdu

Harran Üniversitesinde Rektörlük seçimine 2 gün kala kimin rektör olacağı tartışılırken, edindiğimiz kulis bilgilere göre Prof. Dr. Ramazan Taşaltun'un seçilecek...

Giriş Tarihi: 10 Mart 2015 Salı 10:32
Taşaltun Harran Üniversitesinde Rektör Olmak için Başvurdu

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İ. Halil Mutlu’nun AK Partiden Milletvekili aday adaylığı için istifasının ardından Rektörlük seçimine çok sayıda aday başvuruda bulundu.
12-13-14 Mart tarihlerinde yapılacak ve Yaklaşık 425 Akademisyen oy kullanacağı Rektörlük seçiminde Prof. Dr. Abdullah Ekinci, Prof. Dr. Gürbüz Aksoy, Prof. Dr. Ercan Yeni, Prof. Dr. Ali Seyrek, Prof. Dr. Prof.Dr. Abuzer Pınar, Prof. Dr. Yakup Çelik, Prof. Dr. Mehmet İriadam, Prof. Dr. Zeynep Şimşek, Prof. Dr. Bekir Erol Ak, Prof. Dr. Ramazan Taşaltun, Prof. Dr. Mustafa Sait Yazgan, Prof. Dr. Nihat Dilsiz için oy kullanmak için sandık başına gidecek.
YÖK'ten Edindiğimiz kulis bilgilere göre Isparta kökenli Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ramazan Taşaltun rektör olması için çalışıldığı bildirildi.


PARALELİN OYUNUNU BOZACAK HAMLE
Şanlıurfa’da Rektörlük seçiminde Prof. Dr. Abdullah Ekinci’in aday olmasından sonra Ekinci'ye paralel yapı oyunlar kurup YÖK’e gönderilecek ilk 6'ya girmesini engelleme çabaları YÖK'ü harekete geçirdi. Abdullah Ekinci'nin engellenmesi durumunda alternatif bir isim olan Prof. Dr. Ramazan Taşaltun aday adayı olduğu söyleniyor. Üniversitede ciddi bir oy potansiyeline sahip olan Taşaltun'un seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor.


PARALEL YAPI RAHATSIZLANDI
Paralel yapıya yakın isimlerin, Prof. Dr. Abdullah Ekinci’in önünü kesmek için kendisine yakın bir çok aday çıkarıması ve Ekinci'ye kurulan bu kumpas’ın YÖK tarafından bozulması paralel yapıda rahatsızlık meydana getirdi.  Paralel yapıyla bağlantılı olan haber sitelerinde, Taşaltun’u yıpratmak için işi paralele bağlaması dikkatlerden kaçmadı.
Üniversite seçimleri 3 gün sonrasında 16 Mart 2015 tarihinde sonuçlar YÖK'e gönderilecek, YÖK bünyesinde oluşturulacak aday inceleme komisyonunun ise 17-18 Mart 2015 tarihleri arasında çalışmalarını tamamlamasın ardından 19 Mart 2015 tarihinde YÖK Genel Kurulu'nun toplanması ile birlikte sonuçlar 20 Mart 2015 tarihinde Cumhurbaşkanına sunulacak.

Yasin KÜÇÜK /  www.balikligol.com

YORUMLAR
  • yorum2015-03-11 09:26:07Şanlıurfa

    Bence Üniversite ikinci bir Mutlu vakası taşıyamaz. maceraya gerek yok. bu Üniversite bu şehrin. birilerinin değil. olmamalı. umarım bu şehrin üniversitesine layık bir rektör atanır. tartışmalara bakılırsa kısır döngü devam ediyor gibi.

  • yorum2015-03-11 09:19:40Karakelle

    Üniversiteyi her kim bilim yolunda ilerletmek için tüm personele eşit mesafede, hakperest, adım kayırmayan ve " sadece benim guruptan olanları seçerim" mantığında olmayan...kişi olacaksa ALLAH muvaffak etsin. Her kim "ortalığı dumana katarak" ve bu karmaşada insanları birbirine düşürerek istedikleri kişiyi seçtirip "istedikleri gibi kullanmak" uğruna çabalıyorsa...ALLAH belasını versin...Üniversiteye, Öğrenci ve personeliyle faydalı olacak...Ş.Urfa' ya maddi ve manevi bazda katkıda bulunacak ,adını kavgalar ile değil tanıdığı imkanlar ile başarıları ile Üniversiteyi dünyaya tanıttıracak bir Rektöre ihtiyaç vardır...İNŞAALLAH böyle bir rektör atanır. Aksi takdirde Mutlu döneminde olan kaçmalar devam edecek ve Üniversite " Küçük Olsun Bizim Olsun" mantığıyla mevcut hocaların yarısı kaybolacak buradan...Yorumlara bakıyorum da..." şu varken ..bu varken...başka hoca aramaya gerek yok" mantığı cahilce ...Önce yukarıdaki kıstaslar gerek

  • yorum2015-03-10 21:31:04Mahmut Erdem

    Bence Akademisyenler Uyanıktır, Abdullah EKİNCİ gibi hocaları harcatmazlar.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Harran Üniversitesi Aşçıları Yeni Bir Ödül Aldılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com