Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Taş kömürü ithalatı arttı

Taş kömürü ithalatı arttı

HABER MRK - TÜİK verilerine göre son 5 yıllık dönemde taş kömürü ve linyit üretim miktarları düşerken, taş kömürü ithalatı arttı.

Giriş Tarihi: 3 Mart 2016 Perşembe 12:12
Taş kömürü ithalatı arttı

TÜİK verilerine göre kömür üretimi 2015 yılında 44 milyon 129 bin 524 ton oldu. Son 5 yıllık dönemde ise taş kömürü ve linyit üretim miktarları düşerken, taş kömürü ithalatı arttı.

Türkiye'de kömür cinslerine göre toplam üretim miktarına (taş kömürü, linyit ve asfaltit) bakıldığında yüzde 95’inin linyit, yüzde 3’ünün taşkömürü ve yüzde 2’sinin de asfaltit kömüründen oluştuğu görüldü. Son beş yıllık dönemde taşkömürü ve linyit üretim miktarları düşerken, taş kömürü ithalatı arttı. 

Linyit kömürünün yüzde 89’u termik santrallerde tüketildi

Katı yakıtların 2015 yılında teslimat yerlerine göre dağılımları incelendiğinde; linyitin yüzde 89’u ve taşkömürünün yüzde 44’ü termik santrallerde tüketildi. Linyit kömürü sanayide yüzde 6 oranında tüketilirken taşkömürünün yüzde 21’i kok tesislerinde, yüzde 8’i ise sanayide tüketildi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Turizm Çalıştayından ortak ses: Terörün ekmeğine yağ sürmeyeceğiz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com