Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Tarsus'ta hububat üretim miktarı 180 bin tona ulaştı

Tarsus'ta hububat üretim miktarı 180 bin tona ulaştı

​Hububat üreticileri bir araya gelen Tarsus İlçe Tarım Müdürü, ilçede 2015 yılı hububat üretim miktarının 180 bin tonu bulduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 12 Kasım 2015 Perşembe 16:36
Tarsus'ta hububat üretim miktarı 180 bin tona ulaştı

Buğday üretiminde önemli bir yer olan Tarsus’ta buğday ekim mevsiminin başlamasıyla ilgili olarak Tarsus İlçe Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Hayri Erdoğan, çiftçilerle bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı.

Erdoğan çiftçilere hitaben yaptığı konuşmada, Tarsus’ un tarım potansiyeli oldukça yüksek olduğunu ve yaklaşık olarak 1 milyon 8 bin 986 dekar tarım arazisi ile Mersin’in tüm arazi varlığının %25’ine tekabül ettiğini belirtti.

Erdoğan, “Ekilip dikilebilen tarım arazisinin yüzde 60’lık kısmını (619.728 da) tarla arazisi oluşturmakta olup, tarla tarımının ise yarısından daha fazla olan kesimini hububat üretimi kapsamaktadır. İlçemiz için hububat üretimi 333 bin 182 dekarlık bir alanda sulu ve kuru tarım olarak yapılmaktadır. 2015 yılı hububat üretim miktarı 180 bin ton rekolteyi bulmaktadır. ”dedi.(A. Hakim Kurt- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com