Advert
Advert
Advert

Tarsus'ta berberler ve kuaför salonları denetlendi

Mersin'in Tarsus ilçesinde bulunan berber, kuaför ve güzellik salonlarını denetledi.

Tarsus'ta berberler ve kuaför salonları denetlendi
Tarsus'ta berberler ve kuaför salonları denetlendi

Tarsus Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Çevre Sağlık Müdürlüğü ekipleri, kentte bulunan berber, kuaför ve güzellik salonlarını denetledi.

Ekipler, berber, kuaför ve güzellik salonlarının denetiminde sağlık koşullarına uygunluk, işyeri açma ve çalışma ruhsatı, hijyen belgesi ve çalışma belgeleri olup olmadığını kontrol etti.

Ekipler tarafından iş yerlerinde yapılan denetimlerde, kurallara uymadıkları tespit edilen iş yeri sahiplerine gerekli uyarılarda bulunularak eksiklerin bir an önce giderilmesi konusunda yasal işlemler başlatıldı.

İlçede faaliyet gösteren bütün berber, kuaför ve güzellik salonlarının denetlendiğini belirten Belediye Başkanı Şevket Can, bu denetimlerin sık sık devam edeceğini söyledi.

Gerekli temizlik ve hijyen kurallarına uymayan işyerlerine yasal mevzuatlar çerçevesinde işlem yapılacağını kaydeden Başkan Can, “Tarsus Belediyesi olarak halkın sağlığını tehdit eden her türlü işlemlere karşıyız. Halk sağlığını korumak ve koruyucu sağlık hizmetlerini sürdürmek, halkımızın sağlıklı hizmet alabilmelerini için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Denetlemede eksik görülen hususlar hakkında ilk olarak uyarı, daha sonra cezai işlem uygulanacaktır.” dedi. (A. Hakim Kurt-İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti