Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Tarımda üretici fiyatları arttı

Tarımda üretici fiyatları arttı

Tarım üretici fiyat endeksi, 2014 yılı Ağustos ayında bir önceki aya göre yüzde 0,55 azalırken, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 5,31 arttı.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2014 Pazartesi 10:25
Tarımda üretici fiyatları arttı

 Tarım üretici fiyat endeksi, 2014 yılı Ağustos ayında bir önceki aya göre yüzde 0,55 azalırken, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 5,31, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 10,54 ve 12 aylık ortalamalara göre yüzde 7,88 artış gösterdi.

Aylık değişim, tarım ve avcılık ürünlerinde yüzde 0,41, ormancılık ürünlerinde yüzde 2,41 ve balıkçılıkta yüzde 3,98 azalış gerçekleşti.

En yüksek aylık artış canlı hayvanlar ve hayvansal ürünler ana grubunda oldu
Bir önceki aya göre, tek yıllık bitkisel ürünlerde yüzde 0,11 ve çok yıllık bitkisel ürünlerde yüzde 3,99 azalış olurken, canlı hayvanlar ve hayvansal ürünler ana grubunda yüzde 2,20 artış gerçekleşti.

Alt tarım gruplarından sebzeler bir önceki aya göre yüzde 0,11 arttı
Alt tarım gruplarından tahıllar, baklagiller ve yağlı tohumlar yüzde 0,01, canlı sığırlar ve işlenmemiş süt grubunda yüzde 2,76 artış olurken, yumuşak çekirdekli ve sert kabuklu meyveler grubunda yüzde 6,29 azalış gerçekleşti. (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da Sade Petrol’dan LPG kampanyası

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com