Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Tarıma Dayalı Sanayide Marka Şehirler Olacağız

Tarıma Dayalı Sanayide Marka Şehirler Olacağız

Giriş Tarihi: 29 Mart 2011 Salı 21:15
Tarıma Dayalı Sanayide Marka Şehirler Olacağız

DEMİRKOL: Hedefimiz Tarıma Dayalı Sanayide Marka Şehirler Arasında Yer Almaktır.  

 

            AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı Elektrik Mühendisi Fevzi DEMİRKOL, Şanlıurfa’nın tarıma sanayide marka şehirler arasında yer alması gerektiğini belirtti.

 

            DEMİRKOL, tarımsal ürünlerinin civar illere pazarlanmasından ziyade kısa vadede bir kısmının, orta ve uzun vadede ise tamamına yakınının Şanlıurfa’da kurulacak sanayi yatırımları aracılığı ile kaliteli ve marka olabilecek mamullere dönüştürülmesinin ilimizin kalkınmasında hayati öneme haiz olduğunu açıkladı.

 

Tarımsal hammaddelerin ( pamuk, mısır, ayçiçeği, vb.) işlenerek mamul haline dönüştürülmesi için Şanlıurfalı sanayicilerin bu konuda yatırım yapmalarının kaçınılmaz olduğunu ifade eden DEMİRKOL, bu sorumluluğu hep birlikte paylaşmamız gerektiğini belirtti.

 

            Fevzi DEMİRKOL, ilimizin; genç işgücüne sahip olması, komşu ülkelere yakınlığı, organize sanayi bölgeleri için özel teşviklerin olması (enerji, SSK prim indirimi), Mersin - İskenderun ve Ceyhan limanlarına yakınlığı ve ulaşımın otoban ile sağlanabiliyor olması gibi sıralanabilecek daha birçok benzer avantajın fırsata dönüştürülmesi gerektiğini ifade etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osman Baydemir HDP’nin yeni parti sözcüsü oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com