Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Tarıma dayalı destek hakkında tebliğ yayımlandı

Tarıma dayalı destek hakkında tebliğ yayımlandı

Kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı çerçevesinde, tarıma dayalı ekonomik yatırımların desteklenmesi hakkındaki tebliğ resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Giriş Tarihi: 1 Kasım 2014 Cumartesi 17:10
Tarıma dayalı destek hakkında tebliğ yayımlandı

 Muş Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı çerçevesinde tarıma dayalı ekonomik yatırımların desteklenmesi hakkındaki tebliğin resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdiğini açıkladı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Muş İl Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı çerçevesinde tarıma dayalı ekonomik yatırımların desteklenmesi hakkında tebliğ 26.10.2014 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Destekleme başvuru süresi tebliğin yayımlanma tarihinden itibaren 60 gündür. Yatırımcılar uygulama rehberine bakanlığımızın resmi web sitesinden (www.tarim.gov.tr) veya İl Müdürlüğümüzden ulaşabileceklerdir.” denildi.

Bakanlığın yüzde 50’si hibe yoluyla desteklenecek olan yatırımların konuları ile ilgili olarak açıklamada şu bilgilere yer verildi:
“Tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik yeni yatırım tesislerinin yapımı. Tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik mevcut faal olan veya olmayan tesislerin kapasite artırımı ve teknoloji yenilenmesine yönelik yatırımlar. Tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik kısmen yapılmış yatırımların tamamlanmasına yönelik yatırımlar. Alternatif enerji kaynakları kullanan yeni seraların yapımı. Tebliğ kapsamında bulunan konularla ilgili tarımsal faaliyetlere yönelik yapılmış veya yapılacak tesislerde kullanılmak üzere, alternatif enerji kaynaklarından jeotermal, biyogaz, güneş ve rüzgâr enerjisi üretim tesisleri. Tarımsal Üretime Yönelik modern sabit yatırım projeleri. Hayvansal orijinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması olarak özetlenebilir. 9’uncu etap başvurularda, hibeye esas proje bütçeleri konularına göre 1 milyon lira ve 3 milyon lira arasında değişmekte olup yatırım projeleri en geç 01.12.2015 tarihinde tamamlanmalıdır.” (Sezer Özer-İLKHA)
 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Vali Tuna'dan Suriyelilere çağrı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com