Advert
Advert
Advert

TARIM MESLEK LİSESİ GAP PROJESİNE ÖNCÜLÜK YAPACAK‏

Gap ile birlikte gelişen Şanlıurfa’ da tarımının büyük bir ihtiyacını karşılayacak olan Akçakale Gap Tarım Meslek Lisesi Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen 70 Öğrenci ve 9 Öğretmenle eğitim öğretim hayatına merhaba dedi.

TARIM MESLEK LİSESİ GAP PROJESİNE ÖNCÜLÜK YAPACAK‏
TARIM MESLEK LİSESİ GAP PROJESİNE ÖNCÜLÜK YAPACAK‏

53 Bin metre kare alanda eğitim öğretim devam edilecek olan ve Türkiye de 17.si Şanlıurfa’ da açılan, Tarım Meslek lisesinin açılması öğrenciler tarafından büyük bir sevinçle karşılandı.  

Okulun yatılı olması ve öğrencilerin tüm ihtiyaçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanıyor olması okula olan ilgiyi daha da artırıyor.

 

Okulun bünyesinde 12 derslik, Türk traktör firmasının katkılarıyla yaptırılan ve döşenen tarım alet ve makineleri laboratuarı, çok amaçlı salon, çim saha ve iki adet yüzme havuzu bulunmaktadır.

 

Okulun eğitim öğretime açılması ile ilgili bir açıklama yapan Akçakale Kaymakamı Şefik Aygöl “Gap Tarım Meslek Lisemiz ülke genelinde fiili olarak hizmet veren 17. Tarım Lisesi olarak eğitim öğretime başladı. 90 öğrenci kapasiteli açılması düşünülen okulumuz da şuanda 70 öğrenci ile eğitim öğretime başlandı. Okulumuzun gerçekten fiziki yapısı ve eğitim öğretimi ile ülkemizin, bölgemizin, ilimizin en güzel okullarından birisi olacaktır. Okulumuz bölgede yeni tanılıyor ve ilçe okul olunca özellikle bu sene öğrenci tercihinde biraz problem yaşadık, ilçe okuludur, yatılı yeri yoktur düşüncesiyle, ancak gelen öğrenciler görmüşler ki yer problemiz yoktur. Gap Tarım Meslek Lisemiz bir ilçe okulu havası değil tam bir bölge okulu havasında hizmet veriyor. Önümüzdeki sene bu konuda öğrenci kabulünde bir patlama yaşayacağımıza inanıyoruz. Tabi bu okulun yeri eski toprak su araştırma enstitüsünün eski binasının tadilatlarla okula çevrilmesi yöntemiyle okula dönüştürüldü. Ben bu konuda Tarım Bakanlığımıza özellikle müsteşarımız Ferhat Şelli’ ye, Bölge Milletvekillerimize, Sayın Valimize, İl Milli Eğitim Müdürümüze ve destek olan herkese teşekkür ederim” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü