Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Tarım Danışmanlarına uygulamalı pamuk yetiştiriciliği eğitimi

Tarım Danışmanlarına uygulamalı pamuk yetiştiriciliği eğitimi

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan GAP TEYAP projesi kapsamında; Tarım Danışmanlarına uygulamalı pamuk yetiştiriciliği eğitimi verildi.

Giriş Tarihi: 29 Nisan 2015 Çarşamba 13:24
Tarım Danışmanlarına uygulamalı pamuk yetiştiriciliği eğitimi

Eğitimin açılışında konuşma yapan Şanlıurfa Gıda Tarım ve Hayvancılık (GTH) İl Müdürü Necip Özgökçe, GAP TEYAP ile devamlı koordinasyon ve iş birliği kapsamında çalışıldığını ve bölgenin ve tarımsal danışmanların taleplerine göre bu eğitimlerin verildiğini söyledi.


Şanlıurfa GTH İl Müdürlüğü, GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve GAP TEYAP ile birlikte düzenlenen eğitime Şanlıurfa'da bulunan Ziraat Mühendislerinden oluşan 55 tarım danışmanın katıldı. 2 gün süren eğitim programının ikinci gününde GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’ne bağlı Koruklu Tarımsal İşletmesinde tarımsal danışmanlara uygulamalı pamuk ekimi eğitimi verildi.

Pamuk yetiştiriciliği eğitimini Koordine eden GAP TEYAP İl Koordinatörü Ahmet V. COŞANDAL; "Bugün burada GTH İl Müdürlüğü, GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve GAP TEYAP ile birlikte 3 kurumun bir araya gelerek tarımsal danışmanlara bir eğitim vermekteyiz. 2014’ ten bu zamana kadar bu kurumlarla birlikte koordineli bir şekilde çalışılarak 12 tane farklı konuda teknik elemanlara eğitim verilmiş olup 84 tane köy toplantısı yapılmıştır. Bu faaliyetlerde 1.026 teknik elemana, 4.444 çiftçiye direk ulaşılmıştır. Yapılan çalışmaların hepsi de GTHB Şanlıurfa İl Müdürlüğü ve GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ile birlikte yapılmıştır."

Eğitim sonunda Tarım Danışmanlarına sertifika verildi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da Sade Petrol’dan LPG kampanyası

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com