Advert
Advert
Advert

Tarım Danışmanlarına uygulamalı pamuk yetiştiriciliği eğitimi

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan GAP TEYAP projesi kapsamında; Tarım Danışmanlarına uygulamalı pamuk yetiştiriciliği eğitimi verildi.

Tarım Danışmanlarına uygulamalı pamuk yetiştiriciliği eğitimi
Tarım Danışmanlarına uygulamalı pamuk yetiştiriciliği eğitimi

Eğitimin açılışında konuşma yapan Şanlıurfa Gıda Tarım ve Hayvancılık (GTH) İl Müdürü Necip Özgökçe, GAP TEYAP ile devamlı koordinasyon ve iş birliği kapsamında çalışıldığını ve bölgenin ve tarımsal danışmanların taleplerine göre bu eğitimlerin verildiğini söyledi.


Şanlıurfa GTH İl Müdürlüğü, GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve GAP TEYAP ile birlikte düzenlenen eğitime Şanlıurfa'da bulunan Ziraat Mühendislerinden oluşan 55 tarım danışmanın katıldı. 2 gün süren eğitim programının ikinci gününde GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’ne bağlı Koruklu Tarımsal İşletmesinde tarımsal danışmanlara uygulamalı pamuk ekimi eğitimi verildi.

Pamuk yetiştiriciliği eğitimini Koordine eden GAP TEYAP İl Koordinatörü Ahmet V. COŞANDAL; "Bugün burada GTH İl Müdürlüğü, GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve GAP TEYAP ile birlikte 3 kurumun bir araya gelerek tarımsal danışmanlara bir eğitim vermekteyiz. 2014’ ten bu zamana kadar bu kurumlarla birlikte koordineli bir şekilde çalışılarak 12 tane farklı konuda teknik elemanlara eğitim verilmiş olup 84 tane köy toplantısı yapılmıştır. Bu faaliyetlerde 1.026 teknik elemana, 4.444 çiftçiye direk ulaşılmıştır. Yapılan çalışmaların hepsi de GTHB Şanlıurfa İl Müdürlüğü ve GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ile birlikte yapılmıştır."

Eğitim sonunda Tarım Danışmanlarına sertifika verildi. (İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti