Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Tarım danışmanlarına "Pamuk Yetiştiriciliği" konulu eğitim

Tarım danışmanlarına "Pamuk Yetiştiriciliği" konulu eğitim

GAP Bölgesindeki çiftçi örgütlerinde tarımsal eğitim ve yayım faaliyetleri yürüten hizmet tarım danışmanına hizmet kalitesinin yükseltilmesi amacıyla "Pamuk Yetiştiriciliği" konulu eğitim verildi.

Giriş Tarihi: 29 Ağustos 2014 Cuma 15:35
Tarım danışmanlarına

1 Ocak 2014 tarihinde GAP BKİ Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan GAP-TEYAP Çiftçi Örgütleri Merkezli Çoğulcu Yayım Modeli Programının uygulanması devam ediyor. Programın faaliyetlerinden birisi de “Teknik Elemanlar için Tarımsal Eğitim” faaliyeti olup, bu kapsamda şu ana kadar 84 tarım danışmanının katıldığı 3 eğitim düzenlenmiştir.

 GAP Bölgesindeki çiftçi örgütlerinde tarımsal eğitim ve yayım faaliyetleri yürüten teknik personelin yöre çiftçisiyle daha etkin iletişim kurarak hizmet kalitesinin yükseltilmesini amaçlayan ve 28 – 29 Ağustos 2014 tarihleri arasında iki gün süren “Pamuk Yetiştiriciliği” konulu eğitimde; dünyada ve ülkemizde pamuk tarımı, pamuğun iklimsel isteği, toprak isteği ve hazırlığı, bitki besleme, sulama, hasat ve depolama, önemli hastalık - zararlılar ve mücadelesi ile pamuk yetiştiriciliğinin ekonomik değerlendirmesi konuları işlendi.

 Şanlıurfa GAPTAEM konu uzmanları tarafından verilen eğitimde enstitünün GAP Bölgesindeki pamuk tarımında yaptığı önemli tespitler katılımcılara aktarıldı ayrıca enstitünün Koruklu İstasyonundaki pamuk deneme sahaları ziyaret edildi.

 

Şanlıurfa GAP Tarımsal Eğitim Merkezinde düzenlenen eğitime GAP Bölgesinden 38 tarım danışmanı katıldı katılımcılara eğitim sonunda “katılım belgesi” verildi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com