Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Tarık Akan: Başbakan kendini kral sanıyor

Tarık Akan: Başbakan kendini kral sanıyor

"A­ta­tür­k'­e her gün ha­ka­ret edil­me­si­ni içi­me sin­di­re­mi­yo­rum. Baş­ba­kan ül­ke­yi kral zih­ni­ye­tiy­le yö­ne­ti­yo­r" diyen Tarık Akan, Atatürk'ü özlediğini söyledi.

Giriş Tarihi: 15 Ekim 2012 Pazartesi 10:24
Tarık Akan: Başbakan kendini kral sanıyor

Bu­gün­kü Tür­ki­ye­'yi içi­me sin­di­re­mi­yo­rum diye açıklama yapan Tarık Akan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi:

"Şu ha­le bir ba­kın. Bü­yük dev­let ada­mı Ata­tür­k'­ün ma­ne­vi de­ğer­le­ri­ne he­men her gün ha­ka­ret edi­li­yor, kah­ro­lu­yo­rum. Ata­tür­k'­ü öz­lü­yo­rum. Emi­nim ki be­nim gi­bi dü­şü­nen mil­yon­lar­ca in­san var. Onun fel­se­fe­si­ni, kud­re­ti­ni, dev­let adam­lı­ğı­nı öz­lü­yo­rum. O bü­yük bir dün­ya li­de­riy­di."

BUNLAR MUSTAFA KEMAL'İN SAÇININ TELİ OLAMAZ

Ata­tür­k'­e sal­dı­rı­lar 1980 dar­be­si­ni fır­sat bi­len ke­sim­le­rin an­la­yı­şı­dır, tespitinde bulunan Akan, Atatürk'ü eleştirenler Mus­ta­fa Ke­ma­l'­in sa­çı­nın te­li da­hi ola­maz­lar, dedi.

Başbakan'a 'kral' benzetmesi de yapan Akan bakın neler söyledi:

"Ne ya­zık ki Ata­tür­k'­ün kur­du­ğu Tür­ki­ye Cum­hu­ri­ye­ti­'n­de bu­gün ken­di­ni kral zan­ne­den bir Baş­ba­kan ta­ra­fın­dan yö­ne­ti­li­yo­ruz. Tayyip de­mok­ra­si­den söz edi­yor ama de­mok­ra­siy­le il­gi­si bi­le yok. Tek ba­şı­na is­te­di­ği ka­rar­la­rı ve­ri­yor, uy­gu­la­tı­yor. Baş­kan­lık dü­şün­ce­si­nin al­tın­da ya­tan ger­çek bu­dur."

Kaynak: Sözcü

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Suriyeli genci dövüp bunu paylaştı-Tepkiler çığ gibi büyüdü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com