Advert
Advert
Advert

Tarihi Hayriye Camiinin tekrar hizmete açıldı

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Siverek temasları sırasında Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından restore edilen tarihi Hayriye Camiinin tekrar hizmete açılışı törenine katıldı.

Tarihi Hayriye Camiinin tekrar hizmete açıldı
Tarihi Hayriye Camiinin tekrar hizmete açıldı

Açılış töreni Siverek Müftüsünün Kur’an-ı Kerim okumasıyla başladı. Şanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu’nun girişimleri ile Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından restore edilen camiinin açılışında konuşan Vali Celalettin Güvenç, “Bir coğrafya uyanıyor, bir millet bir medeniyet uyanıyor ve tarih yeniden yazılıyor” dedi.

Medeniyetimizin tam kalbinde bu camiler var, etrafında da hale hale sevgi, kardeşlik ve dostluk var” diyerek konuşmasına devam eden Vali Güvenç, “Birlik olursak, beraber olursak, medeniyetimize, kültürümüze, inancımıza sahip çıkarsak daha böyle çok camileri ayağa kaldırırız” dedi.

Konuşmasının ardından cami açılışını beraberindekilerle birlikte gerçekleştiren Vali Güvenç, ardından engelli vatandaşlar tekerlekli sandalye dağıttı. Katkılarından dolayı Engelli vatandaşlar tarafından Zeynep Karahan Uslu’ya teşekkür plaketi takdim edildi.

Öte yandan Şanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu’nun, babası Prof. Dr. Abdülkadir Karahan’ın 1982 yılında kendi imkânlarıyla restore ettirdiği ve dedesi Hacı Zülfikar Karahan’ının da caminin imamlığını ve vaizliğini yaptığı öğrenildi.

Açılışa Vali Celalettin Güvenç’in yanı sıra Siverek Kaymakamı Hamza Erkal, Şanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu, Vakıflar Bölge Müdürü Müslüm Tüysüz, İl Müftüsü İhsan Açık ve vatandaşlar katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa sınırında hareketli günler…
Şanlıurfa sınırında hareketli günler…
Erdoğan'dan sert açıklama:
Erdoğan'dan sert açıklama: "Racon kesilecekse bizzat ben keserim!"