Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Tarihi Hanlarda Restorasyon Çalışması Sürüyor

Tarihi Hanlarda Restorasyon Çalışması Sürüyor

Giriş Tarihi: 26 Temmuz 2011 Salı 12:16
Tarihi Hanlarda Restorasyon Çalışması Sürüyor

nlıurfa Belediyesi, Koruma İmar Planı doğrultusunda Tarihi Hanlar Bölgesi’nde yer alan tüm hanların röleve ve restorasyon çalışmalarını sürdürüyor.
       Tarihi Mencek Han’da röleve ve restorasyon çalışmalarını tamamlayan Şanlıurfa Belediyesi Koruma Amaçlı İmar Birimi, şu günlerde ise Aslanlı Han’da çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
      Tarihi Hanlarla ilgili restorasyon projeleri hazırlayıp, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kuruluna sunan Şanlıurfa Belediyesi, bu çerçevede kabul gören projeleri ise zaman kaybetmeksizin hayata geçiriyor.
     Hacıkamil Han ve Şabanlı Hanı’nda çalışmalarına önümüzdeki günlerde başlayacak olan Şanlıurfa Belediyesi, 2014 yılına kadar tüm hanlarda röleve ve restorasyon çalışmalarını tamamlamayı hedefliyor.    
    Eski Urfa’da yürütülen çalışmaları büyük bir titizlikle sürdürdüklerini ifade eden Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, “Bütün Urfalıların bu çalışmalara destek olması gerekir. Özellikle esnaflarımızın tarihi hanlarda hijyene uygun hareket etmelerini istiyoruz. Biz Şanlıurfa Belediyesi olarak bu bölgeye gereken önemi verdiğimizi düşünüyorum. Çünkü sabahın erken saatlerinde kalkıp burada yürütülen çalışmaları yerinde denetliyoruz. Bu önemli projeleri hazırlayıp kurula sunan ve ardından hayata geçiren tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.
     Aslanlı Handa yıllardır esnaflık yapan Muzaffer Karataş ve Mustafa Boz isimli vatandaşlar, yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyetleri dile getirirken çarşının eskiden bir harabeyi andırdığını şimdilerde ise yeni yüzüyle halka hizmet vermeyi beklediğini söylediler.
www.balikligol.com                                                             


Tarihi Hanlarda Röleve-Restorasyon Çalışması... balikligol_com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa Valiliği derneklerle toplantı yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com