Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Tarihi Evlerin Resorasyonu İncelendi

Tarihi Evlerin Resorasyonu İncelendi

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Şanlıurfa Valiliği tarafından tarihi evlerde yapılan restorasyon çalışmalarını inceledi.

Giriş Tarihi: 17 Şubat 2015 Salı 18:36
Tarihi Evlerin Resorasyonu İncelendi


Parmaksız, Abacı ve Budak evleri olarak bilinen tarihi Urfa evlerinde yürütülen çalışmaları inceleyen Vali İzzettin Küçük çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Aslına uygun olarak restore edilen evlerde süren çalışmalarda görev alan çalışanlarla da sohbet eden Vali İzzettin Küçük, işçilere eşlik ederek taş döşeme işine katıldı.

Abacı evindeki restorasyon çalışmalarını incelemeleri sırasında burada taş işçiliği kursunda eğitim gören kursiyerleri de ziyaret eden Vali Küçük, kursun Şanlıurfa’daki taş işçiliğine katkı sunacağını belirtti. Kursiyerlere bu tür sanatlara gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür eden Vali Küçük, yaptıkları çalışmalardan dolayı da gençlere teşekkür etti.

İncelemelerinin ardından bir açıklama yapan Vali Küçük, Şanlıurfa’ya kimliğini veren tarihi evlerin özelliklerinden bahsederek: “Bu evler ilimizde çokça var. Birçoğu tahrip olmuş, restorasyona ihtiyacı var. Valilik olarak bunlardan Abacı, Budak ve Parmaksız evlerini restore ediyoruz” dedi. Tarihi evleri restore ederek ayağa kaldıracaklarını da kaydeden Vali Küçük: “Evlerimizi turizmimize ve insanlarımızın hizmetine kazandıracağız. Şehrimiz bu evlerle eski kimliğine kavuşacak. Evlerimiz şehrimizin güçlü bir ifadesi olacak” sözlerine yer verdi.

Şanlıurfa Valiliği tarafından restore edilen evlerdeki incelemelerinin ardından Vali İzzettin Küçük; bölgede özel teşebbüsle restore edilerek turizm işletmesi olarak kullanılan evi de ziyaret ederek, aslına uygun restore edildiği için müteşebbislere restorasyonda gösterdikleri titizlikten dolayı teşekkür etti.

İncelemeleri sırasında Vali İzzettin Küçük’e Vali Yardımcısı Ramazan Seçilmiş de eşlik etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com