Advert
Advert
Advert

TARAFTARLARIN KALBİ ŞANLIURFA’DA ATTI

Tüm Futbol Taraftarları Federasyonu genel kurulu yapıldı.

TARAFTARLARIN KALBİ ŞANLIURFA’DA ATTI
TARAFTARLARIN KALBİ ŞANLIURFA’DA ATTI

Türkiye genelinde ki taraftar derneklerini bir çatı altında toplayarak futbolda dostluk ve kardeşlik olgusunu ön plana çıkaran Tüm Futbol Taraftarları Federasyonu (TFTF) Şanlıurfa’da olağanüstü genel kurul toplantısını yaparak yeni yönetimini seçti.

Şanlıurfa Polisevi’nde yapılan kongreye çeşitli illerin taraftar dernekleri katılarak Türkiye’nin tüm renkleri bir arada buluştu.

Bu arada ev sahibi konumunda ki Şanlıurfaspor Taraftarlar Derneği’nin bu organizasyonuna Şanlıurfa Valiliği ve Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü destek vererek bu toplantının nezih bir ortamda birlik ve dayanışma içinde gerçekleşmesini sağladılar.

Numan Tuğbay’ın divan başkanlığında yapılan kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın birlikte okunması ile başladı. Taraftarlar Federasyonu Genel Başkanı Abdullah Tuğbay’ın selamlama konuşmasının ardından faaliyet raporunu okunarak ibra edildi. Denetleme Kurulu raporunu Sadullah Ergin’in okuması ve ibrasının ardından tüzük değişikliği görüşüldü.

Kongrede önemli kararlar alınarak eskiden Anadolu Taraftarlar Federasyonu olan isim Türkiye’yi kapsayacak şekilde Tüm Futbol Taraftarları Federasyonu ismini aldı. Ayrıca Federasyon genel merkezinin Ankara’ya taşınmasına karar verildi.

Tek liste ile girilen seçim sonunda Türkiye’nin farklı illerinin taraftar dernek başkanları ve yöneticilerinin yer aldığı TFTF yönetim, denetleme ve disiplin kurulu şu isimlerden oluştu:Yönetim Kurulu Asıl:

Abdullah Tuğbay (Ş.Urfa), Enver Bukağıkıran (İDÇ), Ramazan Tugay (Diyarbakır), Sadullah Ergin (Hatay), Murat Şumar (Altay), Zikrullah Büyüktopaç (Bolu), Necati Cerrahoğlu (Çanakkale)

Yönetim Kurulu Yedek:

İrfan Karakuzulu, Celal Yel, Metin Bağış, Murat Kaplan, Kamil Yılmaz, Semih Çalışır, Mustafa Doğru.

Denetleme Kurulu Asıl:

Mehmet Deviren, Fırat Gümüş, Hasan Kubat.

Denetim Kurulu Yedek

Ali İhsan Harputluoğlu, İbrahim Çiftçi, Murat Yorulmaz.

Disiplin Kurulu Asıl:

Mert Kaya, Yakup Alp, Orhan Tuma.

Disiplin Kurulu Yedek:

Şükrü Arslan, Hasan Yetmez, İsmail Arslan.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..