Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Taraf yazarından İslam'a saygısızlık

Taraf yazarından İslam'a saygısızlık

Peygamberimize üzerine yazdığı 'saçma' yazıyla tartışma konusu olan Sevan Nişanyan yine çizmeyi aşan sözler sarfetti. Peygamberliği ilkel bir meslek olarak kabul eden Nişanyan, İslamiyet'e de açık saldırıda bulundu.

Giriş Tarihi: 16 Ekim 2012 Salı 10:20
Taraf yazarından İslam'a saygısızlık
CNN Türk'te yayınlanan Aykırı Sorular'da Enver Aysever'in sorularını yanıtlayan Sevan Nişanyan, İslam Peygamberi Hazreti Muhammed'e yönelik ağır sözlerini savundu. İslamiyeti diğer tek tanrılı dinler gibi gerçeğe dayanmayan bir din olarak gören Nişanyan, İslamiyeti çağı geçmiş, gerçeğe tekabül etmeyen hurafeler üzerine kurulu bir inanç sistemi şeklinde tanımladı. Hz. Muhammed ve inanç kavramı üzerine aykırı fikirlerini canlı yayında tekrar eden Nişanyan "Ben bu kişinin Tanrı'yla gerçekten temas kurduğuna, mesaj aldığına inanmıyorum. Hatta bu iddiayı saçma ve anlamsız buluyorum. Peygamberliğin tarihin çok ilkel bir döneminde ortaya çıkmış bir meslek olduğunu düşünüyorum." dedi. Nişanyan, Aysever'in "Peygamber ve İslam üzerine sözleriniz kıyameti koparttı. Bu sözleri ilginç olmak için mi ettiniz yoksa İslamiyet'ten nefret ettiğiniz için mi ettiniz?" sorusuna ise şu cevabı verdi: "Her ikisi de değil. Öncelikle İslamiyetten nefret etmem sözkonunusu değil. Hayır öyle bir şey katiyen yok. Bu ve buna benzer sözleri kırk yıldır çeşitli ortamlarda sık sık söylemişimdir, yazılarımda yazmışımdır. Yani bu kez de farklı bir şey söylemedim. Oradaki film 3 bin dolarlık bir bütçeyle yapılmış gülünç saçma üzerinde durmaya değilmez, ilkel bir film. İsa'nın hayatı hakkında bundan çok daha hakaretamiz filmler bilirim. Çok daha sert ve alaya alan filmler vardır... "
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Gazetecilerden Siverek Kaymakamı Demirel’e ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com