Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya TARAF GAZETESİ OLACAKLARI NASIL BİLDİ?

TARAF GAZETESİ OLACAKLARI NASIL BİLDİ?

Giriş Tarihi: 4 Kasım 2010 Perşembe 21:34
TARAF GAZETESİ OLACAKLARI NASIL BİLDİ?

Taraf Gazetesi, CHPde dün başlayan krizi tam 2 ay önceden haber vermiş. Gazete, manşet haberinde bugün yaşananları birebir yazmış. Peki Taraf bunu nereden öğrendi?

Taraf Gazetesi, CHPde dün başlayan krizi tam 2 ay önceden haber vermiş. Gazete, manşet haberinde bugün yaşananları birebir yazmış.

Tarih: 21 Ağustos 2010.

O gün Taraf şu manşetle çıktı: 13 Eylül’de CHP’de Sav operasyonu. Çok iddialı ve riskli bir manşetti. İddia şuydu:

“CHP içinde Türkiye’nin Kürt sorunu, asker sorunu gibi ağır yüklerinden kurtulmasına karşı duran bir ekip olduğu açık. Bu ekip Önder Sav ismiyle temsil ediliyor. Ankara ve İstanbul’da yürütülen temaslarla amaç 12 eylülde çıkacak muhtemel bir ‘Evet’in CHP’de Önder Sav ve ekibinin tasfiyesi. Evet, kararıyla uyanılacak 13 eylül günü çanlar Önder Sav için çalacak. Kılıçdaroğlu liderliğinde ve Gürsel Tekin’in daha güçlü olduğu bir yönetin anlayışıyla özellikle Kürt barışına pozitif yaklaşan yeni bir CHP kurulacak. Deniz Baykal’ın da lider olarak olmasa da bu yeni CHP’ye yeni isimler kazandırarak katkı yapacağı söyleniyor. Baykal’ın artan temaslarının anlamı da bu olarak yorumlanıyor. Yani sandıktan çıkacak bir ‘Evet’ CHP için de hayırlı sonuçlar doğurabilir.”

Önder Sav-Kemal Kılıçdaroğlu’nun arasından su sızmadığı günlerdi. Benim imzamı taşıyan habere çok sayıda “yok canım” tepkisi almıştım. Kulisler diye yazdığım haberin kaynağı aslında Balıkçı’ydı.

Onunla buluştuğumuz Balık Restoranı’nın müdavimi olan CHP’liler ta o günlerden itibaren bugünlerin hazırlıkları yapmaya başlamıştı.

Haber doğru çıktı. Balıkçı yine bildi. Yeni Türkiye önündeki bir kamburdan daha kurtulmak için adım atmış oldu./YILDIRAY OĞUR - TARAF

PostMedya

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com