Advert
Advert
Advert

Tanıtım Günlerinde Hilvan Standına Büyük İlgi

ANKARA Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Şanlıurfa tanıtım günleri’ programında vatandaşlar Hilvan Standına yoğu ilgi gösterdi.

Tanıtım Günlerinde Hilvan Standına Büyük İlgi
Tanıtım Günlerinde Hilvan Standına Büyük İlgi admin


 Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ve diğer ilçe belediye başkanları ile çok sayıda davetlinin katıldığı Şanlıurfa tanıtım günlerinde 50’ye yakın stant kuruldu. 
Şanlıurfa’nın bütün ilçe belediyeleri ve bazı kuruluşlar tarafından kurulan stantları gezenlere kentin tarihi ve kültürü ile ilgili broşür ve kitaplar dağıtıldı. Program kapsamında kurulan Hilvan Standında, Hilvan Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün el sanatları sergilendi. Stand da sergilenen ipek böceği kozasından yapılan tablo ve perspektif çalışmaları ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.
Şanlıurfa’nın ve Hilvan’ın Ankara’da tanıtılmasının önemli olduğunu belirten Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, ‘ Şehrimizin tarihsel sürecinden el sanatlarına, mimarisinden ticaretine, damak lezzetinden giyimine dek her alanda en iyi tanıtılmasından büyük bir gurur duyuyoruz. Düzenlenen tanıtım günlerine Hilvan olarak, Belediyemiz Kadın Kültür Merkezi bünyesinde el emeği göz nuru olan el sanatı ürünleriyle katıldık. Bunun dışında bölgemizin yöresel ve organik olan yemişlerini de burada tanıtma fırsatımız oldu. Bunun için de ayrıca mutluyuz. Çünkü Şanlıurfa’yı bilmeyenler şehrimiz ve ilçemiz hakkında bilgi almış oldular. Ankaralıların gösterdiği ilgiden dolayı kendilerine teşekkür ediyor ve tarihin sıfır noktası olan şehrimize ve ilçemize bekliyoruz’ dedi. 
Bayık, Hilvan Standına ziyaret eden çok sayıda milletvekili ve bürokratla beraber satndı ziyaret eden Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’a tablo hediye etti.

 

Hilvan Standı Şanlıurfa tanıtım günleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle