Advert
Advert
Advert

Tango rezaletine tepki!

Mardin Dost-Der, Nusaybin ilçesinde Cumhuriyet kutlamaları sırasında İlkokul öğrencilerine "Tango dansı" yaptırılmasına sert tepki gösterdi.

Tango rezaletine tepki!
Tango rezaletine tepki!

Mardin'de faaliyet yürüten Dostluk Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin (Dost-Der), Nusaybin ilçesindeki Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında İlkokul öğrencilerine    “Tango dansı” yaptırılmasına tepki gösterdi.

Müslüman halkın yozlaştırılması adına türlü türlü oyunların oynandığına dikkat çeken Dost-Der Genel Sekreteri Muhammed Arasan, bu oyunların farkında olduklarını söyledi. Bu gibi çıkışların art niyetli olduğunu belirten Arasan, “Bu toplumu nasıl bozacağız, bu toplumu nasıl İslam’dan koparacağızın” farklı bir versiyonu olduğunu söyledi.

Arasan, “Bizler İslami çerçevede yoğun bir faaliyet yürütüyoruz, tabi art niyetli insanlarda toplumu bozmak için her türlü yola başvuruyor. Halkı kendi gelenek ve göreneklerinden, inançlarından uzaklaştırmak için türlü türlü oyunlar oynanıyor. Bizler, bu sinsi oyunları bozmak adına elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Dernek olarak bire bir halkımıza anlatacağız. Bu sadece bizim değil, tüm inanan insanların görevidir. Müslümanların çocukları tango gibi gayri ahlaki kültüre kuran edilmek isteniyor.  Bu kabul edilebilir bir durum değildir.” dedi.

Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Nusaybin Kaymakamlığı, dün Türkiye Cumhuriyeti'nin Kuruluşunun 92. yıl dönümü nedeniyle Atatürk Kapalı Kapalı Spor Salonu’nda bir program düzenlemiş ve programda yaşı küçük çocuklara “Tango dansı” yaptırılmıştı. (M. Salih Keskin – İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı