Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Tam gün çalışma 1 Temmuz'da

Tam gün çalışma 1 Temmuz'da

Giriş Tarihi: 30 Nisan 2010 Cuma 06:35
Tam gün çalışma 1 Temmuz'da

Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Hasan Güler, Tam Gün Yasası'nın 1 Temmuz'dan itibaren yürürlüğe gireceğini ve doktorların yüzde 85'inin hastanelerde tam gün çalışmaya başladığını söyledi.
Antalya'da düzenlenen Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi'nin açılışında konuşan Tedavi Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Hasan Güler, Tam Gün Yasası ile birlikte mesai sonrası çalışma kavramı geldiğini belirterek, bu yönde doktorlara yönelik çalışmaların sürdüğünü kaydetti. İlk defa üniversite hastanelerine performans sisteminin geldiğini dile getiren Güler, "İlk olması hasebiyle üniversite camiasında bunun tartışılmasını arzu ettik" dedi.
1 Ocak 2011'den itibaren sağlıkta performans sistemiyle ilgili yöntem tartışmalarının olacağına işaret eden Güler, "Üniversite hastanelerinde kan kaybı var diyorlar. Tam Gün Yasası Ocak 2011'den itibaren yürürlüğe girecek" diye konuştu.
Performans sistemiyle üniversite hastanelerinde her şeyin tersine döneceğini kaydeden Güler, büyük canlanma ve aktivite olacağını söyledi. Doktorların yüzde 85'inin hastanelerde tam gün çalıştığını, yüzde 15'lik dilime yönelikte çalışma yapıldığını dile getiren Güler, tam günle birlikte mesai sonrası ne olacağı yönünde çalışmaların devam ettiğini belirtti.

SAĞLIĞA STANDART GELİYOR Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Adnan Çinal ise, kamu, özel ve üniversite hastaneleri için ortak bir hizmet kalite standartları seti hazırlığı içinde olduklarını söyledi. Vatandaşların farklı sağlık kurum ve kuruluşlarından aldıkları hizmetin kalitesini ve güvenliğini standart bir hale getirmeye çalıştıklarını ifade eden Çinal, "Ayrıca bu ortak standart setiyle birlikte yeni bir hastane ve çalışan güvenliği mevzuatı da hazırlıyoruz'' diye konuştu.
İHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden kampanya başlattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com