Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Talihsiz bir saldırı

Talihsiz bir saldırı

Din Bir Sen’den Müftüsü Süleyman Yeniçeri’ye destek..

Giriş Tarihi: 29 Aralık 2011 Perşembe 15:39
Talihsiz bir saldırı
Din Bir DeR Şanlıurfa Başkanı Yazarımız Mehmet Cengiz noel baba yalanına inanılması sapık olduğunu dile getirdiği için bu gün bazı ulusal gazetelerde hedef haline gelmesine tepki gösterdi.

Gerçek Dini topluma anlatmak, Din görevlilerinin görevidir. Hıristiyan âdeti olduğu kesin olan bir konuda, yani yılbaşı Noel baba ucubesini Keşan Müftüsü Süleyman YENİÇERİ eleştirdiği için, diyanetçe hakkında soruşturma açılmısı ve Kültür bakanılığı müftünün açıklaması talihsiz bir açıklamadır demesi Noel severler de nerede ise Sünnet çizgisinden sapmayan, aslı görevi gerçek dini anlatmak olan, Keşan Müftüsü Sayın Süleyman YENİÇERİ’Yİ linçe tabi tutulduğunu dile getiren Mehmet Cengiz: "Her şeyden önce bu konuya cesurca temas eden Müftümüzü destekliyor, Allah kendisinden razı olsun diyoruz. Diğer taraftan Kültür bakanımızın asılsız açıklama dediğini aynı ifade ile sayın bakanın açıklaması talihsiz bir açıklamadır diyoruz. Kültür bakanı kimin bakanıdır, kime, neye şirin görünmek istiyor anlamış değiliz. Hele diyanete ne oluyor ki, görevi halka Dini anlatmak olan dini bir kurum, görevlilerini desteklemesi gerekirken, neye alet olduğu belli olmayan bir tutumla, Sayın Müftü hakkında soruşturma açıyor. Bu da ayrı bir talihsizliktir. Şimdi Diyanete soralım Din görevlisinin asıl görevi nedir? Halkımız dinin emir ve yasaklarını kimlerden öğrenecekler, dinimizde olmayan hurafe olan bir şeyi anlatmak, insanları uyarmak suç mu dur? Soruşturmayı açmak kimlerin ekmeğine katmerli yağ sürmektir. Dinimize her gün saldıranlara karşı diyanet kurumsal olarak bugüne kadar hiç tepki vermiş midir? Diyanet kimi temsil ediyor? Diyanet kimin diyanetidir?

Din Bir Der (Din görevlileri birliği Derneği) Şanlıurfa Şubesi olarak Keşan Müftüsü Sayın Süleyman YENİÇERİ’Yİ destekliyor, Hakkı haykırmada yan bakanları kınıyoruz" dedi.

www.bakiligol.com


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com