Advert
Advert
Advert

Taliban, Helikopter Düşürdü

Taliban, Helikopter Düşürdü
Taliban, Helikopter Düşürdü

Taliban, Chinook tipi helikopteri, Nad Ali yakınlarındaki Lui Charahi bölgesinde düşürdüğünü açıkladı.

Taliban sözcüsü Ebu Yusuf, Pazartesi günü saat 10:00 sularında düşürülen helikopterin, savaş meydanındaki askerlere yiyecek maddesi taşıdığını bildirdi.

Ebu Yusuf, Taliban savaşçıları tarafından vurulan helikopterin havada alev alarak hızlıca yere çakıldığını belirtti. Ebu Yusuf, savaşın çok şiddetli geçmesinden ötürü, düşen helikopterde kaç kişinin öldüğünü ya da sağ kurtulduğunu henüz tespit edemediklerini ifade etti.

Marcah'ta Şiddetli Çatışmalar Devam Ediyor
Taliban, Afganistan ve NATO askerlerinin Marcah bölgesinde yaşanan çatışmalarda ağır kayıplar verdiğini bildirdi.

Dün saat 12:30 sularında Taliban savaşçılarıyla Amerika askerleri arasında Marcah'ta çıkan çatışmada 3 Amerika askerinin öldürüldüğü, 2 askerin de yaralandığı bildirildi. Çatışma sırasında Amerika ordusuna ait savaş uçakları, Taliban savaşçılarının bulunduğu bölgeye hava saldırısı düzenledi. Bombardıman sırasında bir mücahid, şehid oldu.

Taliban, bugün sabah saatlerinde ise Marcah'a bağlı Halife Şah Car Rahi bölgesinde bir tankın hedef alındığını açıkladı.

Taliban sözcüsü Ahmedi, Leşker Geh'te de şiddetli çatışmaların yaşandığını söyledi. Ahmedi, Leşker Geh'te Taliban savaşçılarına operasyon düzenlemek için harekete geçen NATO birliğinin hedef alındığını, Taliban savaşçılarının açtıkları ateş sonucunda 4 NATO askerinin öldürüldüğünü, 5 askerin de yaralandığını kaydetti. Ahmedi, bugün sabah ise Molla Yahya Ahnad'da bir NATO'ya ait bir askeri aracın imha edildiğini ifade etti.

Ahmedi, dün saat 11:30 sularında Greşk'den Leşker Geh'e dönen NATO birliğinin hedef alındığını, saldırıda 3 askeri aracın imha edildiğini, araçtaki bazı askerlerin öldürüldüğünü fakat kesin bilgiye ulaşamadıklarını belirtti. Bölge halkı da patlamanın çok şiddetli olduğunu duyurdu.

Ahmedi, dün ayrıca Leşker Geh ile Kandahar yolu üzerindeki Greşk'te Afgan askerlerini hedef aldı. Saldırıda 10 Afgan askeri öldürülürken 9 asker de yaralandı. Ahmedi, çatışmalar sırasında bazı savaşçıların da yaralandığını sözlerine ekledi.isra haber

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!