Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Takılar için proje istedi

Takılar için proje istedi

Giriş Tarihi: 16 Mart 2010 Salı 14:13
Takılar için proje istedi

Kuyumcular Odası'nı ziyaret eden Milletvekili Abdulkadir Emin Önen'i Şanlıurfa Kuyumcular Odası İbrahim Halil Demirkol ve üyeler karşıladı. Milletvekili Önen, geleneksel takıların fuarlarda tanıtımının faydalı olacağını belirterek, "Oda olarak bu konuda açılan fuarlara katılıp geleneksel takılarımızı tanıtabilirsiniz. Çok faydalı olacaktır. Ayrıca sizde üretim yapın. El emeği göz nuru ile üretiminiz gereği kadar olamayabilir. Oda olarak döküm ve mum kazanının bulunduğu ortak bir atölye kurup sizlerde döküm ürünleri yapabilirsiniz. Kimseye de yük olmaz. Urfa'da kalıp ustası da yokmuş, usta da yetişir ve çok da güzel para kazanırsınız. Yok olmaya yüz tutan geleneksel takılarımızın da yaşatılması gibi proje de hazırlarsanız" dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Şanlıurfa Kuyumcular Odası Başkanı İbahim Halil Demirkol ise, "Vekilimizin odamızda görmekten dolayı çok memnunuz ve kendilerine teşekkür ediyoruz. Mevcut 500 esnafımızdan 342'si odamıza kayıtlıdır. Geleneksel takılarımız Şanlıurfa'da yapılıyor. Sattığımız diğer ürünler İstanbul'dan, Maraş'tan getiriliyor. Çantacılar diye tabir edilen kimseler, büyük şirketlerin ürünlerini ayağımıza kadar getiriyor. Bütün nimetlerinden faydalanıyoruz. Bazı sorunlarımız da var.
Önemli bir sorunumuz fiyat eşitsizliğidir. Emekten, kazançtan kısılıp fiyat düşürülünce esnaftaki birlik ve beraberlikde, güvende sarsılıyor. Bu durum sıkıntı oluşturuyor. Gelip geçici müşteri kabul edilenler birkaç yerden sorup pazarlık ederek, belki kazancından feragat edip alışveriş yapıldığında sorun başlıyor. Geçmiş yıllarda da oldu ve esnaf olarak aramızda senet imzaladık, sorun çözüldü. Şimdi yine aynı yöntemi uygulayacağız yada rekabet kurulu kararları doğrultusunda hareket edeceğiz. Ayrıca
Ticaret Odası bazı esnafımızı odasına kaydediyor. Öyleyse bizde aynı işi yapan şirketleri odamıza mı kaydedelim. Bu yanlış, herkes kendi alanındaki esnafı kaydetsin"
diye konuştu.

İHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com