Advert
Advert
Advert

Uyuşturucuyla mücadele için açlık grevi başlattı

Karaköprü Belediye Başkan Yardımcısı Tahir Kalkan, uyuşturucuyla mücadele için için açlık grevi başlattı. Kızını uyuşturucu tacirleri tarafından tuzağa çekilen Tahir Kalkan, Yaklaşık 2 ay önce evden kaçan kızı için kızı için açlık grevine başladı.

Uyuşturucuyla mücadele için açlık grevi başlattı
Uyuşturucuyla mücadele için açlık grevi başlattı

Açlık grevinin 3. gününde olan Şanlıurfa Karaköprü Belediye Başkan Yardımcısı Tahir Kalkan, Kızının üniversitedeki arkadaş ortamı nedeniyle uyuşturucu batağına düştüğünü söyledi.

Kızının bulunması için çalmadık kapı bırakmadığını söyleyen Tahir Kalkan;  "Kızımı okulda uyuşturucu batağına çektiler. daha sonra kandırarak kaçırdılar. 7 Kasım'dan beri kızım kayıp. Çalmadık kapı bırakmadık. Kızıma bir türlü ulaşamadım. bu açlık grevim sadece kızım değil, tüm perişan edilmiş aileler içindir" dedi. 

 Her platformda yetkililere sesini duyurmak için çabalayan Kalkan’ın girişimleri sonuçsuz kalınca, kızının bulunması için açlık grevine başladı. 

"KIZIMI KAÇIRANLAR BELLİ" 

Kızını kaçıranların belli olduğunu söyleyen tahir kalkan, kızını uyuşturucu bağımlısı yapan şahsı şikayet etttiğini ama 15 gün içeride kalan bu şahsın çıktığını dile getirerek; "Bunlar hem kızımı bağımlı yaptıkları gibi şikayet ettiğimiz için 15 gün yattıktan sonra çıkıp oğluma silahlı saldırıda bulundular. 75 tane hap ve yarım kilo esrarla yakalanan adam 15 gün sonra çıkıyor. bir de şikayet ettiğimiz için bize silahla saldırıyor. bu kadar pervasızlar. şimdi bu şahısların yakalanmasını istiyorum. emniyet güçleri bir an önce kızımı geri getirmelerini istiyorum" diye konuştu.

"SİYASETÇİLER İLGİSİZ KALDILAR"

Siyasetçilerin ilgisizliğinden de yakınan Tahir Kalkan; "Burada büyük bir yangın var. bir çok aile perşan durumda. Bu konuda siyasetçilerimizden yeteri ilgiyi görmedik. oysa bu konuyla en çık ilgilenmesi gereken siyasetçilerdir. toplumu bu çağın iletti olan uyuşturucu kucağına itilmemesi lazım" diyerek ilgisiz siyasetçilere sitem etti.

"STK'lARDAN BÜYÜK DESTEK"

Kalp ve şeker hastası olan Tahir  Kalkan'ın açlık grevine başlaması Şanlıurfa kamuyounda büyük bir etki oluştururken Sivil toplum kuruluşlarından da büyük destek geldi.

Şanlıurfa Sivil Toplumu İzleme Platformu Başkanı Faruk Akbaş ve Şanlıurfa Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mehmet Yavuz Kalkanı ziyaret ederek yanlarında olduğunu söylediler. ziyarette konuşan Faruk Akbaş; "Tahir Kalkan, evladını, evladımızı uyuşturucu baronlarının tuzağından kurtarmaya çalışan ağabeyimiz. Tüm gençlere, benim evlatlarım diyebilen, başka evlatlarımız, uyuşturucu batağına, düşmesin diye, mücadele eden büyüğümüz. Uyuşturucu baronlarının, tuzaklarını, uyuşturucuya giden yolları deşifre eden abimiz. Yalnız değilsiniz. Sizin evladınız, bizim evladımızdır. Sizi çok iyi anlıyoruz. Tüm Şanlıurfalılar, Şanlıurfa’daki tüm sağduyulu STK’lar olarak senin yanında, seninleyiz” dedi.

"AİLELER DİKKATLİ OLSUNLAR"

Şanlıurfa'daki ailelerin dikkatli olmasını isteyen Belediye Başkan Yardımcısı Tahir Kalkan; "Kimse benim çocuğum bulaşmaz demesin. neredeyse bütün okullarda torbacı dediğimiz uyuşturucu tacirleri kol geziyor. çocuğumuzun arkadaş çevresine dikkat etmeliyiz. Uyuşturuca bulaştırmak için çaya bile karıştırlan tatlı maddeler var. çocuğumuzla ilgilenemliyiz. bulamasını önlemeliyiz" diye aktardı.

"BİR ARAYA GELECEĞİZ" 

Uyuşturucu mağduru ailelerin bir an önce bir araya gelmeleri lazımdır diyen Kalkanı; "Bunun için girişimlerimiz devam ediyor. ben kendimi bu yola feda ettim. Evlatlarımız daha fazla bu ilete bulaşmamaları için bir tahir Kalkan feda edilecekse buna hazırım" diyerek kararlılığını dile getirdi.

www.balikligol.com /ÖZEL HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir