Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi ŞUYERGEP toplantısı yapıldı

ŞUYERGEP toplantısı yapıldı

Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi tarafından sekretaryası yürütülen Şanlıurfa Yerel Rekabet Gücünün Geliştirilmesi Platformunun (ŞUYERGEP) 10. Planlama ve Koordinasyon Toplantısı; Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç başkanlığında ve Karacadağ Kalkınma Ajansı ev sahipliğinde, 4 Ocak 2012 tarihinde Şanlıurfa Dedeman Oteli’nde gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 5 Ocak 2012 Perşembe 15:48
ŞUYERGEP toplantısı yapıldı
Ev sahipliğini yapan Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. İlhan KARAKOYUN, ticaret ve destek hibe politikaları ile Şanlıurfa’daki mevcut sorunlar gibi konulara değindiği açılış konuşması ile başlayan toplantı; Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi Uzmanlarından Yunus Çolak’ın Şanlıurfa’daki üretim yapan mevcut firmalar ile ilimizin şuan ki ticaret hacmi ve potansiyeli hakkındaki bilgilendirme sunumu ile devam etti.

Daha sonra Şanlıurfa Genç İşadamları Derneği (ŞUGİAD) Başkanı Mehmet Öksüzoğlu bir konuşma yaptı. Öksüzoğlu ilimizin sanayi gelişimine dikkat çekerek kentimizin mevcut sorunlarının yanı sıra ilimizin yeterince tanıtılmadığını vurguladı. ŞUYERGEP’in oluşturulmasının temel amacı hakkında da bilgi veren Öksüzoğlu, mevcut sorunlar için çözüm önerilerinde bulunarak sözlerini tamamladı. Daha sonra Gündem Tartışmaları ve Soru Cevap kısmına geçildi. Katılımcılar sıra ile söz alarak sanayi, dış ticaret, hayvancılık, inovasyon, demiryolu, teknoparklar gibi konulardaki gelişmeleri, görüş ve düşüncelerini dile getirdiler.

Gerçekleşen toplantıya Şanlıurfa Valisi Sayın Celalettin Güvenç’in yanı sıra; Şanlıurfa Belediye Başkanı A. Eşref Fakıbaba, Harran Üniversitesi Rektörü İ.Halil Mutlu, GAP BKİ Bölge Müdürü Mehmet Açıkgöz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, ŞUTSO Başkanı E. Sabri ERTEKİN, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. İlhan KARAKOYUN, Şanlıurfa Ticaret Odası Başkanı Mehmet KAYA, Şanlıurfa OSB Müdürü Remzi İNALI, Şanlıurfa KOSGEB Müdürü İdris ERKEKSOY, TÜMSİAD Başkanı M.Sadık Sade, Meksa Vakfı’dan Didem DEMİRKOL, Toru Toys firmasından İbrahim TORU, Zümrüt Tekstil firmasından Naci TOPLU, Bio GAP firmasından Medet ABBASOĞLU, Sizem Un Firmasından İbrahim İLETMİŞ, Göncü İnşaat firmasından A.Kadir Göncü ve Ufuk Boru firmasından Mehmet ÖKSÜZOĞLU ile Kamu ve Yarı Kamu niteliğindeki kuruluş temsilcileri, özel sektör temsilcileri katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

TKDK Modern Hayvancılığa Öncülük ediyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com