Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şuurlu Öğretmenler: Eğitim sistemi içerik olarak geriye gidiyor!

Şuurlu Öğretmenler: Eğitim sistemi içerik olarak geriye gidiyor!

Şuurlu Öğretmenler: Eğitim sistemi içerik olarak geriye gidiyor! Şuurlu Öğretmenler Derneği Şanlıurfa Şubesinin düzenlediği 4. Olağan Kongresinde,Türkiye'deki eğitimin donanım ve malzemeleri itibariyle iyileşmeye doğru gittiği, ancak içerik olarak gerilediğine dikkat çekildi.

Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2016 Salı 09:40
Şuurlu Öğretmenler: Eğitim sistemi içerik olarak geriye gidiyor!

Şuurlu Öğretmenler: Eğitim sistemi içerik olarak geriye gidiyor!
Şuurlu Öğretmenler Derneği Şanlıurfa Şubesinin düzenlediği 4. Olağan Kongresinde,Türkiye'deki eğitimin donanım ve malzemeleri itibariyle iyileşmeye doğru gittiği, ancak içerik olarak gerilediğine dikkat çekildi.

“Eğitim sistemi içerik olarak geriliyor”
Şuurlu Öğretmenler Derneği Şanlıurfa Şubesi, 4. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Kongrede, basına açıklamalarda bulunan Şuurlu Öğretmenler Derneği Genel Başkanı Hamid Sürücü, eğitim sistemindeki sorunlara dikkat çekti.

Yıllardır Türkiye’de eğitimin eksiklerini ve yanlışlarını gündeme getirmeye çalıştıklarını belirten Sürücü, “Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde Türkiye’de eğitimin donanım ve malzemeleri itibariyle iyileşmeye doğru gitse de içerik olarak iyileşmediğini görüyoruz. Türkiye’de gençlik ve ahlak olarak aşağıya doğru bir iniş olduğunu, ahlaki yapının sürekli bozulduğunu gençler arasında içki, uyuşturucu ve sigara gibi kötü alışkanlıkların sürekli yaygınlaştığını, kullanım yaşının aşağıya düştüğünü ve bunun mutlaka bir çaresinin bulunması gerektiğini anlatmaya çalışıyoruz. Eğitim maneviyat temelli olmadığı zaman insanları doğru yetiştirmek mümkün olmayacaktır.” diye konuştu.

Türkiye’de Müslümanların inancını ve kültürünü önemseyen bir eğitim düzeninin olması gerektiğini söyleyen Sürücü, bu gerekliliği çeşitli uluslararası eğitim konferanslarıyla da dile getirdiklerini ifade etti.

Emperyalist ülkelerin eğitim müfredatı yoluyla insanların düşüncelerini şekillendirmeye çalıştığına dikkat çeken Sürücü, son olarak şunları söyledi: “Görüyoruz ki emperyalizm bu şekilde hem Türkiye’de hem de dünyanın başka ülkelerinde insanların beyinlerine girebiliyor. Kapitalist dünyanın insanlar üzerindeki bu sömürgeciliği son bulsun. Bu da eğitim yoluyla olur. İnsanları eğitirsek, geniş bir düşünce ufku onlara açarsak o zaman insanlar kurtulacaktır.”

Kongrenin sonunda tekrar şube başkanlığına seçilen eğitimci Yunus Yeğin ise daha önceki yönetim kurulunda bulunanlara hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek yeni seçilenlere de başarılar diledi. (Osman Gülebak, Hüseyin Yetmiş- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com