Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi ŞUTSO'nun kursları başlıyor

ŞUTSO'nun kursları başlıyor

Giriş Tarihi: 30 Haziran 2010 Çarşamba 06:16
ŞUTSO'nun kursları başlıyor

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO),  İşletmelere Nitelikli Eleman desteği sağlamak için 4 farklı branşta maaşlı, sigortalı kurslar başlatıyor. ŞUTSO, mesleği ve herhangi bir işi olmayan gençlerin istihdam edilebilirliklerinin artırılması amacıyla Türkiye İş Kurumu Şanlıurfa İl Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirileceği kurslarda Otomotiv Elektro-Mekanikleri Eğitimi, Dış Ticaret Eğitimi, Oto Motor LPG Sistemleri Eğitimi, Asansör Bakım-Onarımcılığı Eğitimleri verecek.  

Her branşta 20 kişiye toplamda ise 80 kişiye 5 Temmuzdan itibaren verilecek kursa katılanlara 15,00 TL ödeme ve ayrıca iş kazası ve meslek hastalıklara karşı sigortalı yapacak. Mesleki Eğitim ve Küçük Sanayi Destekleme Vakfı (MEKSA) binasında gerçekleşecek kurslara eğitimci desteğini de yine MEKSA Vakfı veriyor. Kurslarda, 15 hafta 540 saat teorik eğitim, 5 hafta 180 saat staj eğitimi olacak. Kurslara başvurular ise devam ediyor. GAP Eylem Planı kapsamında İş-Kur İl Müdürlüğü tarafından finanse edilen eğitimlerin süresince, işsizliği azaltmak; mesleksiz ve işsiz kişilerin mesleki eğitimler yoluyla istihdam edilebilme şanslarının artırılması hedefleniyor.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Turizm Çalıştayından ortak ses: Terörün ekmeğine yağ sürmeyeceğiz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com