Advert
Advert
Advert

ŞUTSO, Ticareti bıraktı siyasete başladı

Adı Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi olan en büyük meslek kuruluşu ŞUTSO, Sanayi ve ticaret yerine medyan isimleriyle uğraşmasındaki amacının ne olduğu merak ediliyor!..

ŞUTSO, Ticareti bıraktı siyasete başladı
ŞUTSO, Ticareti bıraktı siyasete başladı

ŞUTSO, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Topçu Meydanı’nı yanındaki meydana ‘Rabia Meydanı’ isminin verilmesini tasvip etmediğini açıkladı.

Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanı İbrahim İletmiş,  “Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi’nden alınan karar doğrultusunda Topçu Meydanı’na bitişik olan meydana verilen "Rabia Meydanı"ismi tasvip etmediğimiz bir girişimdir. 11 Haziran 2014 tarihinde gerçekleştirdiğimiz meclis toplantımızda gündeme gelen, Eski Valilik binasının yerindeki meydana ‘Rabia Meydanı’ isminin verilmesi meclis üyelerimizin de tepkisini çekmiş ve üyelerimiz, meydanın tarihi geçmişi olan topçu meydanı ile aynı isimle birlikte kalması yönünde görüş bildirmişlerdir. Bizler de aynı kanaatte olduğumuzu, adı geçen bölgedeki meydanın, topçu meydanından bağımsız düşünülmeden o bölgenin tamamına Topçu Meydanı” denilmesinin ve kentimizde yapılacak yeni bir meydana “Rabia Meydanı” isminin verilmesinin daha uygun olacağını belirtmek isteriz.

GÜVENÇ GERİ ADIM MI ATACAK? 


Bu noktada yapmış olduğumuz girişimlerin de sonuç verdiğini siz değerli Basın Mensubu arkadaşlarımızla paylaşmak isteriz. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Celalettin Güvenç, ilgili mercilerle konuyu tekrar görüşeceğini bize ifade etti. Umuyoruz ki ilimizin tarihi simgelerinden biri olan bu meydanın, isminin değiştirilmesi ve iki bağımsız meydan oluşturulması yanlışı ortadan kalkacaktır” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
hasan     2014-06-25 ŞUTSO neden 1 ay beklemeden açıklama yaptın? madem yapacaktın neden erteledin? sana bu açıklamayı yaptıran kimdir? onuda açıkla ki sizin durust olduğunuza inanalım!. siz urfa'da onbinlerce işsiz gencin sokaklarda kötü alışkanlıklara düşerken elinizdeki imkanlarla onlara iş imkanı sağlamayın. sonrada neymiş memleket sevdası! yemezler bu numaraları...
Hayrettin karaçam     2014-06-25 ne yani üç beş çapulcu istedi diye koca büyükşehir geri adım mı atacak? böyle bir şey olursa bu millet bunu yapanı siler... çok istiyorlarsa referanduma gideriz ama yinede isim değişikliğini kabul etmeyiz.
ahmet bükülmez     2014-06-25 ŞUTSO'yu kutlarım. balıklıgöl'e yakıştıramadım. sizler habercilik yapmalısınız. yandaşcılık değil. bu tür haberler balıkgölü zedeler. haberi verin. yorumu halka bırakın, veya yazarlarınız istedikleri gibi yazsınlar. yandaş habercilik yok. balıklıgölü seviyoruz. tarafsız kalın
SERHAT     2014-06-25 GÜVENÇ GERİ ADIM ATARSA URFALILARDA ONA GERİ ADIM ATARLAR;EMANETE İHANET ETMESİN!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Taşeron'nun kadroya geçmesi nasıl olacak? işte son hali
Taşeron'nun kadroya geçmesi nasıl olacak? işte son hali