Advert
Advert
Advert

Şutso Temsilcileri Türkiye-Tunus-Libya İş Forumu’na Katıldı

Tunus'un Hammamet kentinde düzenlenen Türkiye-Tunus-Libya İş Forumu'na Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) temsilcileri katıldı.

Şutso Temsilcileri Türkiye-Tunus-Libya İş Forumu’na Katıldı
Şutso Temsilcileri Türkiye-Tunus-Libya İş Forumu’na Katıldı

Türk – Arap Bilim kültür ve Sanat Derneği (TASCA), Tunus Nema (Kalkınma) İşadamları Derneği ve Libya Nema (Kalkınma) İşadamları Derneği’nin organize ettiği Tunus Hükümetinin himayelerinde 12- 15 0CAK 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilen Türkiye-Tunus-Libya İş Forumu'na Şanlıurfa’dan aralarında ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim İletmiş, Hüseyin Öğretmen ile Dış Ticaret Birimi Sorumlusu Dureyt Erguvan’ın da bulunduğu 14 temsilci katıldı. Tarım ve tarım teknolojileri, inşaat ve altyapı, turizm, enerji, imalat ve makine sanayi alanlarında ikili ve üçlü iş ortaklıklarının gerçekleştirilmesinin amaçlandığı iş forumunda, Tunus ve Türkiye merkezli Tunus-Türkiye-Libya İşbirliği Platformu'nun kurulması, bu platform ile üç ülke arasında bir ağ oluşturulması ve her alanda karşılıklı bilgi akışının sağlanması da planlandı. İş forumuna, Türkiye'den yaklaşık 140, Tunus'tan 170, Libya'dan 75 işadamı, yatırımcı, dernek ile ticaret ve sanayi odaları temsilcileri katılarak işbirliği noktasında çalışmalar yaptı. Ayrıca forumda, yaşanan devrimler sonrasında Tunus ve Libya'da işbaşına gelen yeni hükümetlerin ekonomi politikaları, yeni dönemde özellikle Türk sanayici ve işadamlarının her iki ülke ekonomisinde ön saflarda yer alması gibi konular da ele alınarak işadamları bilgilendirildi.

Gerçekleşen forumun ardından ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim İletmiş Tunus Başbakan Yardımcısı Rıza Saidi’ye bir plaket sunarak ŞUTSO olarak bu organizasyondan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İş Forumu hakkında bir açıklama yapan ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim İletmiş, etkinliğin çok başarılı geçtiğini vurgulayarak “Tunus’un birçok alanda potansiyele sahip olduğunu gördük. İşbirliği oluşturma noktasında önemli adımlar atılarak ilimizden o bölgeye yatırım ve ticaret yapacak işadamlarımız ön çalışmalara başladı. En kısa zamanda somut çalışmalar da başlayacak. Ayrıca Tunus Hükümeti’nin Türkiye’ye bakış açısı da olumlu yönde öyle ki, Türk Hükümeti’nin uyguladığı başarılı ekonomik politikaları benimsemişler. Öte yandan Tunus ve Libya coğrafik olarak Afrika ve Avrupa’ya açılan kapı durumunda. Ticaret anlamında düşünülürse her iki bölgenin de stratejik olduğunu görebiliriz” dedi

İş Forumuna, Tunus Başbakan Yardımcısı Rıza Saidi, Libya'nın Tunus Büyükelçisi Cemal Cirnaz, Tunus Nema Vakfı Başkanı Muhammed Keşlaf, Türk – Arap Bilim kültür ve Sanat Derneği (TASCA) Genel Başkanı Dr. Muhammed Adil, Adana Sanayi Odası Başkanı Sadi Sürenkök gibi önemli isimler de katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!