Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem ŞUTSO, Başkanları tutuklandıktan sonra Bakın ne yaptı!

ŞUTSO, Başkanları tutuklandıktan sonra Bakın ne yaptı!

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı Sabri Ertekin ve onun yerine vekaleten başkan seçilen Halil Akkaya'nın tutuklanmasından sonra bakın ne yaptı?

Giriş Tarihi: 23 Mayıs 2016 Pazartesi 09:36
ŞUTSO, Başkanları tutuklandıktan sonra Bakın ne yaptı!

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) üyelerine yönelik  "Uzlaşma Kültürü"  konulu seminer düzenlendi.

İstanbul Anadolu 4. İş Mahkemesi Hâkimi İbrahim Halil Şua tarafından gerçekleştirilen seminerde Çalışma hayatında işveren-işçi ilişkilerinde ihtilafların önlenmesi ve yaşanan sorunların çözümünde iş yargılamasının özellikleri, işleyişi ve anlaşmazlık konuları ile ispat yükü ve delillerin öğrenilmesi konuları hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Kadir Kılıçoğlu konuşmasında şunları ifade etti. “Hukuk sistemimizde var olan ve işverenleri oldukça zor durumda bırakan bir durumdan söz etmek istiyorum. İşletmeden ayrılan işçilerin tazminatları yönünde açılan davalar söz konusu olduğun işverene potansiyel bir suçlu gözüyle bakılıyor. Çoğunlukla işveren tarafından verilen belge ve evraklar hiçe sayılarak işçi lehine kararlar alınıp işverenin yüklü tazminatla ödemesi söz konusu olabiliyor. Öncelikle bu algı yıkılmalı ve davalara bakan hâkimlerin bakış açıları değişmelidir. Suistimale açık olan bu durumdan dolayı işverenlerin çoğu işçileriyle uzlaşamıyor ve davalık oluyor. İşverenin durumunu suistimal edecek avukatlara da fırsat verilmemelidir. İşverenlerin ve yatırımcıların çoğunun bu konudan oldukça şikâyetçi ve mustarip olduğunu görüyoruz” dedi.
Seminere ŞUTSO Meclis Başkanı İbrahim İletmiş, Başkan Yardımcısı Mustafa Taş, Yönetim Kurulu Başkanvekili Kadir Kılıçoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Tuz, Murat İmamoğlu, Cumali Güneş, Meclis Üyeleri Mahmut Akaslan, Abdurrahman Acı, M. Fatih Us, Metin Baydar, Halil Savaş, Şeyhmus Demirel, Süleyman Çiçek, Mustafa Sonekinci, Süleyman Durmuş, Bakır Kama, Ömer Melik, Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Halil Görgün ve Kurul Üyeleri ile birlikte Şanlıurfa'da ticaret, sanayi ve hizmet sektöründe iştigal eden firma sahipleri, temsilcileri ile Avukatlar katıldı.
Katılımcılar, yaklaşık 3 saat süren seminerin ardından ŞUTSO’dan ayrıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da silahlı kavga:3 ölü, 4 yaralı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com