Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi ŞUTSO 325 İşsiz Arıyor

ŞUTSO 325 İşsiz Arıyor

Giriş Tarihi: 24 Haziran 2010 Perşembe 11:44
ŞUTSO 325 İşsiz Arıyor

Bir ay sürecek kurslarda kursiyerlerin hem kurslara katılacağı hem de günlük yevmiye alacakları bildirildi.

ŞUTSO Başkan Vekili Osman Baysal, kurslarla vasıflı eleman yetiştirmek için kolları sıvadıklarını belirtti. Baysal, İş Kur ile birlikte 325 maaşlı kursiyer aradıklarını söyledi. Girişimcilik branşında eğitim vereceklerini dile getiren ŞUTSO Vekili Osman Baysal, kurs süresince  325 işsize ücret ödeyeceklerini aktardı.. Kurslara katılan bir kişinin eline günde 15 lira  para geçeceğini ifade eden ŞUTSO Başkan vekili  Baysal, 22 günde ise bir kursiyere 330 lira civarında para ödeneceğini vurguladı.

Bu çerçevede ŞUTSO Başkan Vekili Osman Baysal, İş Kur Şanlıurfa İl Müdürü Necdet Karasevda ve MEKSA Vakfı Müdiresi Didem Demirkol ile birlikte Harran Otel'de düzenledikleri basın toplantısında işsizlere yönelik başlatılacakları kurslarla ilgi gazetecilere bilgiler verdiler. Kursları ise akademisyenlerin vereceğini belirten ŞUTSO Başkan vekili Osman Baysal, böyle bir kursun Şanlıurfa'da ilk kez düzenleneceğini anlattı.

Krizle birlikte işsizliğin Türkiye'nin en önemli gündem maddelerinden biri haline geldiğini hatırlatan İş Kur Şanlıurfa İl Müdürü Necdet Karasevda, Şanlıurfa'da kendilerine müracaat eden yaklaşık 45 bin işsizin olduğunu ifade etti. ŞUTSO ile birlikte düzenleyecekleri kursla kısmen de olsa işsizlere iş kurma imkânı sağlayacaklarını dile getiren Karasevda, kursların sonunda iş kuracak işsizlere KOSGEB'in 7 bin lira hibe ayrıca 2 yıl ödemezsiz 70 bin TL kredilerin verileceğini söyledi. Kursların 25'li gruplar halinde verileceğini aktaran İş Kur Şanlıurfa İl Müdürü Necdet Karasevda, kursların 1 Temmuz'da başlayacağını hatırlattı.

Karasevda şöyle konuştu; "Bize iş müracaatında bulunanlar var. Onlarla irtibata geceğiz. Kurslar sayesinde onların iş sahibi olmalarını sağlayacağız. İşsizliğin önüne geçilebilmesinde en önemli aşamalardan birisi ise yetişmiş eleman probleminin çözülmesi. Bu kurslarla vasıflı iş gücü ihtiyacını karşılanmış olacak. Girişimcilik kursları, aynı zamanda geçici istihdam modeli olarak da görülüyor. Kurs alan kişiler, geçici süreyle de olsa bir gelire kavuşuyor. Şanlıurfa'da 25'erli gruplar halinde yürütülecek 325 işsize toplam 72 saat kurs verilecek."dedi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emine Atasoy: Urfa’nın kalkınması için yatırıma hazırız

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com