Advert
Advert
Advert

ŞUTİM'DE ÇORBA EVİ AÇTILAR

Şanlıurfa merkez ve bir çok ilçede kurduğu çorba evleriyle vatandaşlara hizmet veren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, son olarak ŞUTİM'de çorba evi açtı.

ŞUTİM'DE ÇORBA EVİ AÇTILAR
ŞUTİM'DE ÇORBA EVİ AÇTILAR

Sosyal Belediyecilik hizmetleri kapsamında vatandaşların hizmetleriyle takdir toplayan Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa ve bir çok ilçede günlük 20 bin kişiye sıcak çorba ikramında bulunuyor.

Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan açık, Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği Başkanı Faruk Akbaş ve Büyükşehir Belediyesi yetkilileri sabahın ilk ışıklarıyla hizmet veren çorba evini dualarla hizmete açtı.

Bu anlamlı tesisi bölge esnafına kazandıran Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi'ye teşekkür eden Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği Başkanı Faruk Akbaş, "Bu anlamlı çalışmadan dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür ediyorum. Hal pazarı esnafımızın sabahın erken saatlerinde iş yerlerini açıyordu. Burada kahvaltı yapmaları oldukça zordu, bu açılan çorba eviyle maddi durumu olmayan esnaflarımız ve çalışanlarımız burada ücretsiz bir şekilde kahvaltı yaparak işlerine gidebiliyorlar, esnaf olarak teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Öte yandan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde 9 adet çorba evi, 3 adet çorba çeşmesi, Akçakale'de 1 adet çorba evi, Viranşehir'de 2 adet çorba evi, Siverek'te de 3 adet çorba eviyle toplamda 18 çorba evinde günlük 20 bin kişiye sıcak çorba ikramında bulunuyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
MEHMET ALTUN     2015-10-27 HAYIRLI UĞURLU OLSUN. EMEĞİ GEÇEN HERKESİ TEBRİK EDERİM. ÇOK GÜZEL DÜŞÜNÜLMÜŞ BİR ÇALIŞMA OLMUŞ. BAKKALBAŞI
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu