Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem ŞUTİM Onarım Kabul Etmiyor

ŞUTİM Onarım Kabul Etmiyor

Şanlıurfa'da 1. Sınıf arazisi üzerine yapılan Sebze ve Meyve Halinde (ŞUTİM)zemininden dolayı her gün çökmeler meydana geliyor.

Giriş Tarihi: 30 Mart 2015 Pazartesi 22:48
ŞUTİM Onarım Kabul Etmiyor

Şanlıurfa Eski Belediye Başkanı Ahmet E. Fakıbaba döneminde 1. sınıf tarım arazisine yapılan Sebze ve Meyve Hali (ŞUTİM) yapıldığı zaman yumuşak zemini sertleştirmek için sert arazinin iki katı mazraf yapıldığı halde yağışlı havalarda her gün çöküyor.

DÜNYANIN EN İYİ TARIM ARAZİLERİ YOK EDİLİYOR

Dünyada en iyi tarım arazisi Şanlıurfa da olduğu halde bu toprakların kıymetini bilmeyen yerel yöneticiler, hem bu şehrin geleceğine beton döküyorlar. hem de tutmayan betonları tekrar tekrar dökerek bu ülkenin servetini heba ediyorlar.

SÖZDE TOPRAK KORUMA KANUNU VAR!..

Toprak Koruma Kanunu’na göre tarım arazilerine kesinlikle tarım dışı kullanım izninin verilmediğini halde Maalesef bunu halen anlamayan kişiler var. Toprak koruma kanununa rağmen Şanlıurfa'da tarım arazilerini imara açılması  rant söylentilerini doruğa çıkarıyor!..

4,5 MİLYON HEKTAR TARIM ARAZİSİNE İMAR VERİLDİ

 Geçmişte Şanlıurfa’daki 4,5 milyon hektarlık Harran Ovası’ndaki birinci sınıf tarım arazilerine imar izni verilmiş. Şanlıurfa’nın stadyumunu bile tarım arazisinin üzerine inşa ettilerdi.

BELEDİYE YAPIYOR KAMYON GEÇİNCE ÇÖKÜYOR

Şanlıurfa'da  Sebze ve Meyve Hali (ŞUTİM) Başkanı Faruk Akbaş'ta Hap pazarı yerinden dert yanıyor. Akbaş; "Tarım arazisine inşa edilen ŞUTİM'in hali ortada. Hal pazarında çökmeler oluyor. Belediye açılan çukurları onarıyor. Ama bir kamyon geçince yine çöküyor" diyor.

Haber: M. Guli Aslan www.balikligol.com

YORUMLAR
  • yorum2015-04-01 09:29:49ahmet yetim

    Harranda, kısasta, viranşehir yolunda urfanın her yerinde tarım arazisi peşkeş çekiliyor. bunlarada değinin

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com