Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi ŞUTB PAMUK TEST LABORATUARI KURULUYOR

ŞUTB PAMUK TEST LABORATUARI KURULUYOR

Üyelerine kaliteli hizmet sunmayı ilke edinen ve bu yönde imkanlarını seferber eden Şanlıurfa Ticaret Borsası Viranşehir’e Pamuk Test Laboratuarı kuruyor.

Giriş Tarihi: 7 Ağustos 2015 Cuma 11:09
ŞUTB PAMUK TEST LABORATUARI KURULUYORKurulduğu günden bu yana üyelerine kaliteli hizmet sunan ve bu yönde imkanlarını seferber eden Şanlıurfa Ticaret Borsası Karacadağ Kalkınma Ajansı’ndan aldığı hibe ile Viranşehir Buğday Pazarı’nda bulunan Ticaret Borsası Tescil Bürosuna Pamuk Test Laboratuarı kuruyor.

Geçtiğimiz yıl Hububat Analiz Laboratuarı’nı Viranşehir’e  kazandıran Şanlıurfa Ticaret Borsası üyelerinin isteklerini de göz onunde bulundurarak Viranşehir’e Pamuk Test Laboratuarı kurmak için Karacadağ Kalkınma Ajansı’na proje sunarak hibe desteği aldı.

Projenin imza töreni Şanlıurfa Ticaret Borsası’nda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ve Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Hasan Maral’ın katılımıyla gerçekleşti.

Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Hasan Maral ve Ajans çalışanlarına katkılarından dolayı teşekkür eden Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Viranşehir’e böyle bir proje kazandırdıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Laboratuarın kurulmasından sonra üyelerin artık İlçeden Şanlıurfa’ya pamuk analizi yaptırmak için gelmelerine gerek kalmayacağını aktaran Başkan Kaya,  üreticilerin bu vesile ile ektiği pamuğun kalitesini öğreneceğini söyledi.
Türkiye pamuk üretiminin %42’lik bir bölümünü karşılayan Şanlıurfa’da üretilen pamuğun  kalite bakımından Ege pamuğuyla yarışacak konumda olduğunu ifade eden Başkan Kaya,  yaptıkları çalışmalar ile de bu kaliteyi ortaya koyacaklarını belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com