Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem ŞUSKİ'DEN ŞANLIURFAYA BÜYÜK HİZMET

ŞUSKİ'DEN ŞANLIURFAYA BÜYÜK HİZMET

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ GENEL Müdürlüğü’nün 2872 sayılı çevre kanunu gereği yapılmasını planladığı Atıksu Arıtma Tesisi ve alt yapı kanalizasyon sistemlerinin yapım çalışmaları hız kazandı.

Giriş Tarihi: 3 Eylül 2015 Perşembe 14:29
ŞUSKİ'DEN ŞANLIURFAYA BÜYÜK HİZMET

ŞUSKİ ŞANLIURFAYA ATIKSU ARITMA TESİSİ KAZANDIRIYOR

Şanlıurfa merkezde yapılacak olan; Atık su Arıtma İhalesi ve kolektör hattı yapım işi için, 1 Eylül 2015 Salı günü; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı AB yatırımları Dairesi Başkanlığı (İPA) uzmanları, ŞUSKİ Genel Müdürü Ferit DAĞDEVİREN, PLAN ve Proje Yatırım Daire Başkanı M. Said GÜLLÜOĞLU, Arıtmalar Daire Başkanı Didem ERTEKİN, Etüt Plan Şube Müdürü Şükran DİNER ile birlikte ihale için yer görmeye katılan 23 firmayı; Atık su Arıtma İhalesi ve kolektör hattının yapılacağı alana götürülerek bilgi verilmiştir.
ŞANLIURFAYA BÜYÜK HİZMET
Şanlıurfa’nın Eyyübiye, Karaköprü ve Haliliye ilçemize ait Evsel Atık Suyunun ileri biyolojik arıtma sonrası deşarj edilmesini sağlamak amacıyla Akçamescid köyü civarında yaklaşık olarak 168 dönüm üzerinde yapılması Planlanan bu dev tesis yaklaşık 1.000.000 kişilik bir nüfusun atık suyunu temizleyecek kapasitede olacaktır. 27 Ekimde ihaleye çıkacak olan Atık su Arıtma Tesisi ve kolektör hattı projesi en geç 2017 yılı sonu itibariyle bitmesi planlanmaktadır.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, ŞUSKİ Genel Müdürlüğünün gerçekleştireceği bu dev proje ile Merkez İlçelerimizden toplanan atık sular arıtılacak ve hijyen kurallarına uygun olarak dere ve su yataklara deşarj edilecektir, elde edilen bu su bahçecilik ve tarım sulamalarında kullanılabilecek, bu sayede çevre kirliliğinin önüne önemli ölçüde geçilmiş olacaktır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com