Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık ŞUSKİ VE HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜNDEN SU SANİTASYONU İLE İLGİLİ ORTAK EĞİTİM

ŞUSKİ VE HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜNDEN SU SANİTASYONU İLE İLGİLİ ORTAK EĞİTİM

Şanlıurfa'da halka sağlıklı ve güvenli içme-kullanma suyu sağlamanın önemi, su ile bulaşabilecek hastalıkları önlenmesi ve su sanitasyonu çalışmalarında kaliteyi artırmak amacıyla 04.10.2016 günü saat 09.30’da Şanlıurfa Halk Sağlığı Müdürlüğü İbn-i Sina Toplantı Salonunda Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ŞUSKİ) tarafından ortak eğitim toplantısı yapıldı.

Giriş Tarihi: 11 Ekim 2016 Salı 11:41
ŞUSKİ VE HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜNDEN SU SANİTASYONU İLE İLGİLİ ORTAK EĞİTİM

Toplantıya Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Mehmet Yaşar ŞİMŞEK, Müdür Yardımcısı Dr. Hasan ŞIK, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanları ve çevre sağlığındaki görevli personeller, ŞUSKİ Arıtma Tesisleri Dairesi Başkanı Mustafa Ramiz ALTAY, Şube Müdürü Mustafa ASOĞLU, Şube Müdürü Cumali TÜRKOĞLU ile ŞUSKİ ilçe sorumluları ve klorlamadan sorumlu personeller katıldı.

Toplantı açılış konuşmasında Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Mehmet Yaşar ŞİMŞEK; halka sağlıklı ve güvenli içme-kullanma suyu sağlamanın halk sağlığı açısından büyük önem taşıdığını vurguladı.

Halka sağlıklı ve güvenli içme-kullanama suyu sağlamak amacıyla yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında ŞUSKİ Arıtma Tesisleri Daire Başkanı Mustafa Ramiz ALTAY tarafından bilgilendirme yapıldı.

 

Toplantıda Halk Sağlığı Müdürlüğü Çevre Sağlığı Şube Müdürü Çev.Yük.Müh İbrahim BAYHAN;

 

- İçme-Kullanma Suyu İzlem Sonuçları (Depo Kaynak, Şebeke, Analiz Sonuçları)
- Kaynak, Depo ve Şebeke Standartları,
- İlimizde Kaynak, Depo ve Şebeke Durumu,
- Su Dezenfeksiyonu ve Klorlamanın Önemi,
- Su Kesintilerinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar,
- İçme-Kullanma Suları ile İlgili Mevzuat konularında,
Halk Sağlığı Uzmanı Uz.Dr. Mehmet Enes GÖKLER ise “Su ile Bulaşan Hastalıklar” konusunda katılımcılara bilgilendirmede bulundu.

 

Ayrıca sahada karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri konularında görüş alışverişinde bulunan her iki kurum yetkilileri Halk Sağlığı Müdürlüğü ile ŞUSKİ personellerinin işbirliğinin artırılması, sahada koordineli bir şekilde çalışmasının önemini vurgulayarak bu eğitimlerin düzenli bir şekilde yapılacağını ifade ettiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com