Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem ŞUSKİ Su Kesintileriyle İlgili Açıklama Yaptı

ŞUSKİ Su Kesintileriyle İlgili Açıklama Yaptı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü Su Kesintileriyle İlgili Açıklama Yaptı.

Giriş Tarihi: 8 Haziran 2014 Pazar 16:59
ŞUSKİ Su Kesintileriyle İlgili Açıklama Yaptı

ŞUSKİ Genel müdürlüğü Siverek'te sık sık kesintilerin yaşandığı Selim pınar mahallesi ile ilgli açıklama yaptı.

ŞUSKİ'den Yapılan açıklamada:

Siverek ilçemizin Bahçelievler, Yenişehir ve Selim pınar Mahaleleri ile Hacı Ömer ve Ofis Mahallerinin bir kısmının İçme suyu ihtiyacı Karacadağ bölgesindeki Gedik ve İleri Köylerindeki su kaynaklarından karşılanmaktadır.Bu kaynaklardan  gelen su Bahçelievler Mahallesinde 1980 yıllarda yapılan3000 mᵌ kapasiteli su deposunda depolanmaktadır.

Mevcut su deposu  eski, bakımsız ve sağlıklı olmamasından dolayı vatandaşlarımızın daha sağlıklı su ihtiyacını karşılamak amacıyla 2008 yılında İlyasören köyünde yapılan 3000 mᵌ lük yeni su deposu Siverek birim amirliği tarafaından temizlenerek ve bakım onarımları yapılarak devreye alınmış ve temiz su verilmeye başlanmıştır.    

 Ancak alt kotlardaki mahallerdeki bahçe sulamalarından dolayı aşırı su tüketimi olup şebekelerin ve depoların tamamıyla dolmaması Selim pınar mahallesinin üst kotlardaki bazı bölgelerine yeterli su verilemesine neden olmuştur. Şuski Genel Müdürlüğü olarak devam edilen çalışma yakinen takip edilmekte en kısa surede  sözü edilen bölgeye de yeterli su verilecektir.  Yapılan su kesintisinin nedeni bundan ibaret olup kamuoyunun bilgisine sunulur.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Suriyeli genci dövüp bunu paylaştı-Tepkiler çığ gibi büyüdü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com