Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık ŞUSKİ; rögar suyu ile sulama olmaz

ŞUSKİ; rögar suyu ile sulama olmaz

Giriş Tarihi: 23 Kasım 2010 Salı 13:21
ŞUSKİ; rögar suyu ile sulama olmaz

ŞUSKİ Müdürlüğü’nden Vatandaşlara Önemli Uyarı:

-Rögar Suyu ile Sulama Yapılamaz, Yapanları Bizi Bildiriniz

Şanlıurfa Belediyesi ŞUSKİ Müdürlüğü, kent merkezinde ve mücavir alan dışında kanalizasyon şebekesine ait rögarların kasıtlı olarak tahrip edildiğini belirterek, açılan rögar(Muayene Çukurları) kapaklarının can tehlikesi oluşturduğunu duyurdu.

 

      ŞUSKİ Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

“İlimiz kanalizasyon şebekesine ait rögarlar şehir merkezi dışında tarlalar içinden geçip tasfiye tesisine ulaşmaktadır. Tarlalar içersinde bulunan rögarlara(Muayene Çukurları) zaman zaman vatandaşlar tarafından müdahale edilmekte olup, buradan alınan sularla tarım yapılmak istenmektedir. Gerek yaptığımız kontrollerde, gerekse de vatandaş ihbarlarında ilgili yerler zaman kaybetmeden güvenlik güçlerimizin nezaretinde kapatılmaktadır. Bu kontrollerimiz rutin olarak ta devam etmektedir. Ancak, bilindiği üzere kapağı kasıtlı olarak açılan rögarların özellikle küçük yaşta çocuklarımız için can tehlikesi oluşturduğundan bu gibi durumların acilen “Alo 153” No’lu telefondan Belediyemiz Beyaz Masa’ya veya güvenlik güçlerimize bildirilmesi gerekmektedir. Halkın sağlığını tehdit eden ve can kayıplarına neden olan bu tür olayların yaşanmaması adına siz Şanlıurfalıların bu konuda oldukça duyarlı davranacağından endişemiz yoktur” dedi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden kampanya başlattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com