Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem ŞUSKİ işçileri basın açıklaması yaptı

ŞUSKİ işçileri basın açıklaması yaptı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünde çalışan taşeron firma işçileri, çalıştıkları kurumun özelleştirilerek özel bir firmaya devredilmesine tepki gösterdiler.

Giriş Tarihi: 1 Ocak 2015 Perşembe 21:40
ŞUSKİ işçileri basın açıklaması yaptı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünde (ŞUSKİ) taşeron şirkete çalışan işçiler, çalıştıkları kurumun müttehit firmaya devredilmesi ve iş alanlarının değişmesine tepki göstermek amacıyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yaptı.

ŞUSKİ bünyesinde taşeron içi olarak 12 yıl boyunca çalıştıklarını, kurumun özelleştikten sonra da sistemin aynen devam etmesi gerektiğini ifade eden işçiler, “Biz kurum müteahhide geçmesinden sonra yine belediye bünyesinde taşeron işçi olarak çalışmaya devam etmek istiyoruz. Ayrıca kurumda çalışan 96 işçinin iş bölümü değişecek.  Buda işsiz kalma olasılığının olduğunu gösteriyor. Biz yeni çıkan taşeron işçi kanunundan faydalanmayalım diye bizleri yapı denetime aldılar” şeklinde açıklama yaptılar.

Yerel seçimler öncesinde sorunun çözülmesi için kendilerine söz verildiğini ama seçimden sonra unutulduklarını ileri süren işçiler, kadrolu olma gibi bir dertlerinin olmadığını bu sorunun çözülmesi için yetkililerin duyarlı olmasını ve seslerinin duyulmasını talep ettiler. (Sedat Kuşulay-İLKHA)  

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Evlilik programlarındaki rezalet gündemden düşmüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com