Advert
Advert
Advert

Sürücü TKDK'yı ziyaret etti: Gündem Urfa'daki yatırımlar

25. Dönem Şanlıurfa Milletvekili, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün danışmanı Hamide Sürücü, Şanlıurfa İl koordinatörlüğünü ziyaret etti.

Sürücü TKDK'yı ziyaret etti: Gündem Urfa'daki yatırımlar
Sürücü TKDK'yı ziyaret etti: Gündem Urfa'daki yatırımlar admin

İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim’in makamında gerçekleşen ziyarette, TKDK’nın faaliyetleri, Şanlıurfa’ya kazandırılan yatırımlar, TKDK’nın et işleme, süt işleme, su ürünleri işleme, meyve ve sebze soğuk hava depoları ile kesimhanelere yönelik hibelerve IPARD Programı hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu.

Sürücü; TKDK desteklerinin gıda güvenliği ve hijyeni açısından çok önemli olduğunu belirterek TKDK’nın AB standartlarında, et ve süt ürünleri işleme tesislerinin kurulmasına öncülükettiğini böylece tarımsal sanayinin oluşmasını sağladığını ve aynı zamanda Şanlıurfa’nın istihdamına da önemli katkıda bulunduğunu söyledi. Yapılan bu çalışmalarda takım çalışmasının çok önemli olduğunu belirten Sürücü, uygulanan başarılı projelerinden dolayı TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörlüğü personeline teşekkür etti.

Dr. Yetim; et ve balık üretiminin yanı sıra, modern kesimhane, parçalama ve işleme tesisleri ile ete katma değer sağlanması gerektiğini, TKDK’nın 3 milyon avroya kadar olan bu yatırımlara %50 hibe verdiklerini, Kesimhane, et parçalama ve et işleme yatırımlarında atık yönetimi ile ilgili harcamalarda hibe oranın %60 olduğunu söyledi.

 Dr. Yetim, Şanlıurfa Birecik ilçesinde çok ciddi bir balık üretimi olduğunu, üretilen balığın işlenerek katma değer sağlanması gerektiğini ifade ederek girişimcileri; işleme tesislerine yatırım yapmaya davet etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!